Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Festival fantazie 2010: Dozorcon a Slayercon se sloučili

Redakce

Redakce

19. 6. 2010

!SPECIÁL!Dozorcon jste mohli na Festivalu fantazie snadno přehlížet, protože má divné jméno, koná se jen velmi krátkodobě a vloni se musel dokonce vejít do šatny. Letos to ale bude velkolepější.

Kdo má rád svět hrdinů, starých ras a kouzel, zná J. R. R. Tolkiena. Ten, kdo má rád svět techniky, písku a koření, má pro změnu rád F. Herberta, ale ty, kteří se nejraději pohybují v drsném prostředí Moskvy, nejvíce oslovil ruský autor Sergej Luklaněnko a jeho Noční, Denní, Šerá a Poslední hlídka. Dozorcon je tím nejlepším pro všechny příznivce Hlídek a hlavně fantastiky. Nezáleží na tom, jestli jste přečetli všechny knihy nebo viděli film, pokud se chcete něco dozvědět o tomto spisovateli, právě Dozorcon je věnován nejen Hlídkám, ale i ostatním knihám, které má na svědomí právě Sergej Lukjaněnko.

A jak takový Dozorcon bude vypadat? Těšit se můžete na přednášky o mysticích a čarodějích; dozvíte se, že Tma je pravá ruka Světla, doslechnete se o magii jiného stylu a nebude samozřejmě chybět tradiční promítání filmů a pravé české posezení mezi Temnými a Světlými Hlídkaři. Pokud tedy máte rádi vodku, drsné prostředí a „jemné“ ženy, přijeďte do Chotěboře 2.-3. července, ALE! Pozor – nově se linie Dozorconu sloučila s linií Slayerconu, fanoušků tvorby Josse Wheddona, takže se můžete těšit na ještě větší nářez než v předchozích letech.

http://www.youtube.com/watch?v=0ZLHJ054rHI

Buffy, Angel, Dollhouse a nekonečně dobrý seriál Firefly mají jedno jméno společné, a to Josse Whedona, který za těmito seriály stojí. Slayercon je věnovaný právě jeho tvorbě a těšit se můžete nejen na samostatné přednášky o těchto seriálech, o jejich hrdinech, prostředí, či za jakých mnohdy složitých situací vznikaly, ale samozřejmě i na promítání jednotlivých dílů seriálů nebo muzikálu Dr. Horrible’s Sing-Along Blog od stejného autora, který nemůžu než doporučit. Slayercon proběhne 1. – 4. července 2010 v Chotěboři.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival fantazie 2010: Dozorcon a Slayercon se sloučili