Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Festival fantazie 2010: Dance Dance Revolution a další hudební hry

Jan Nohovec

Jan Nohovec

22. 5. 2010

V našem informačním seriálu o připravovaném Festivalu fantazie pokračujeme. Po celou dobu konání na vás budou ve speciálních prostorách čekat hudební hry, v čele se slavným DDR.

Hráči DDR Foto: archiv organizátorů

Princip hudebních her jako takových je starý jako lidstvo samo, ale v současné době se projevuje hlavně fenoménem, který odstartovala japonská firma Konami, která koncem 90. let přišla s tanečním automatem Dance Dance Revolution. Od té doby se na světovém trhu objevila spousta klonů, ať už pouze s jiným typem hudby nebo i jiným druhem ovládání. V Česku vzniklo v roce 2006 občanské sdružení CzechDDR, které sdružuje české hráče, zajišťuje organizace hudebních her na akcích a dostává k nám nové hry.

Největší linie, kterou CzechDDR pořádá, se chystá na letošní Festival fantazie v Chotěboři (1. až 11. července). Na programu je už teď kolem dvaceti turnajů a workshopů pro hudební hry. Organizátoři v současné době připravují téměř deset různých her pro různé věkové kategorie. Z těch známějších lze jmenovat GuitarHero (simulátor hraní na kytaru) a upravené ITG pro 4 hráče, tzv. Quad4ITG. Z těch méně známých (alespoň v ČR) se objeví Beatmania (simulátor DJování), dvě různé verze původního DDR a korejská Pump It Up.

Beatmania Foto: archiv organizátorů

Nejzajímavějším přírůstkem do inventáře pořadatelů letošního ročníku je bezpochyby Rockband – simulátor skutečné rockové kapely. Hra je určena pro tři až čtyři hráče, kdy jeden nebo dva fungují jako kytarista, jeden jako bubeník a jeden jako zpěvák. Všichni mají za úkol odehrát podle nějakých symbolů danou skladbu. Vtip je v tom, že hra sama o sobě pouze doplňuje hudbu nástrojů, které nejsou k dispozici, ale kytara, bubny a zpěv jsou přehrávány přesně tak, jak hrají hráči.

Pokud nevíte, co hudební hry jsou, a jedete na Festival fantazie, neváhejte a do místností s DDR a dalšími určitě zavítejte. Starým mazákům to snad připomínat nemusíme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival fantazie 2010: Dance Dance Revolution a další hudební hry