Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Festival Fantazie 2010: AMcon vyrazil na cesty

Jan Nohovec

Jan Nohovec

8. 6. 2010

Programová linie AMcon působí na všechny nováčky vždycky trochu šalamounsky. Co má znamenat to AM? A jako anime, M manga. Že nevíte, co to je?

Ilustrace na plakátu Festivalu fantazie 2010 Autor: Lubomír Kupčík

Slovem anime se označují japonské kreslené seriály a filmy, které ovšem rozhodně nejsou pro malé děti, jak by mohlo napovídat slovo kreslené. Často mívají hororovou, fantasy či sci-fi atmosféru, krví se tam nešetří a nezřídka dojde mezi postavami i na něco víc… Minimálně na malý závan hentai větříčku. (Slovo hentai, stručně řečeno, znamená anime verzi pornografie.) Manga posloužila anime jako tvůrčí základ. Jde o japonské komiksy s podobnou tematikou jako anime, ze kterých tato unikátní kinematografie částečně vyšla.

AMcon v rámci chotěbořského Festivalu fantazie působí již hezkou řádku let a často se označuje jako akce, kde tohoto fandomu mohou nejlépe naleznout cestu nové duše. Organizátoři si ale pro návštěvníky tentokrát připravili nejen program o známých anime minulosti i současnosti (Naruto, Pokemon, Digimon), které by si nováčci neměli nechat ujít, ale i o těch nových, méně známějších a o to zajímavějších. Na řadu přijdou i tradiční a netradiční soutěže, přednášky o kultuře kolem sledování anime a čtení mangy a hlavně – AMcon se vypraví ne cesty po japonských městech a představí vám dle slov organizátorů hned několik tamějších metropolí.

AMcon najdete na Festivalu fantazie v Chotěboři v Sokolovně, od 1. do 4. července 2010.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Fantazie 2010: AMcon vyrazil na cesty