Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Festival Cinema Mundi s filmy ze třetího světa opět zavítá do Brna

FOTO: Cinema Mundi, Zdroj: cinemamundi.infoKaždoročně konaný festival Cinema Mundi bude slavnostně zahájen 2. března na Náměstí Svobody a bude trvat celý týden. Veškeré filmy se budou promítat v brněnském Velkém Špalíčku, kde se návštěvníci mohou těšit na sérii jedinečných snímků z celého světa.

FOTO: Cinema Mundi, Zdroj: cinemamundi.info

Loňský ročník festivalu Cinema Mundi, Zdroj: cinemamundi.info

Po celý večer nás bude provázet a bavit Jaroslav Dušek, perfektní český režisér, herec, scenárista a v neposlední řadě i moderátor. Na začátek je pro návštěvníky připravena předpremiéra filmu The King’s Speech. Tento snímek v hlavní roli s Colinem Firthem pobral na filmových festivalech všemožná oceněn,í a má velmi slušně našlápnuto na získání prestižní zlaté sošky.

O co jde?

Cinema Mundi je unikátním projektem, kde se představí snímky z více jak 60 zemí a přiblíží českému divákovi filmy ze zemí tzv. třetího světa. Jedná se především o díla, která budou bojovat o nominaci na Nejlepší zahraniční film v souvislosti s brzkým udílením Oscarů.

Připomínka dávné slávy

Jeden sál Palace Cinemas by zajisté filmovým fanouškům nestačil, tudíž se souběžně uskuteční projekce již legendárního českého filmu Ostře sledované vlaky za osobní účasti režiséra Jiřího Menzela. Tento film letos slaví 45. výročí a my máme jedinečnou možnost si připomenout snímek, který tehdejšímu Československu přinesl ocenění Oscar za Nejlepší zahraniční film.

Definitivní program festivalu prozatím není přesně znám, ale už teď je jasné, že se můžeme těšit na více než 50 snímků od známých režisérů, ale i těch, kteří prozatím stojí ve stínu. Pro lepší orientaci budou jednotlivé filmy řazeny podle regionální příslušnosti. Na každý den festivalu spadá jeden oddíl.

Studenti, pozor!

Na své si přijdou i žáci základních a středních škol, pro které bude připraven speciální program. Do akce se zapojí, stejně jako již v loňském roce, studenti Masarykovy univerzity a pro zájemce budou pořádat workshopy na zajímavá a aktuální témata.

Nebudou chybět ani významní hosté, ať už z české nebo zahraniční filmové sféry. Mezi mnoha známými jmény najdeme osobnosti jako Bolek Polívka, Jiří Sommer, Václav Neckář a ze zahraničních hostů například Hilda Hidalgo, která bude debutovat se svým filmem O lásce a jiných běsech podle stejnojmenné předlohy Gabriela Garcíi Márqueze.

Kolik zaplatíte?

Jednotlivé vstupné – 99 korun

Studentské vstupné – 79 korun

Festival pass (4 + 1 zdarma) – 396 korun

Studentský festival pass (4 + 1 zdarma) – 316 korun

Festivalové pasy bude možné zakoupit online od 1. února

Pro správné naladění na festivalovou vlnu se bude 8. února v sále Bakala konat promítaní nejúspěšnějšího filmu loňského festivalu Továrna Harišanda od indického režiséra Pareshe Mokashi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Cinema Mundi s filmy ze třetího světa opět zavítá do Brna