Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Festival česneku na zámku Buchlovice

Redakce

Redakce

21. 7. 2010

FOTO: ČesnekŘadíte se mezi vyznavače česneku? Patří neodmyslitelně do vaší kuchyně? Potom je pro vás zámek Buchlovice na Uherskohradišťsku ten pravý víkendový cíl!

FOTO: Česnek

Ilustrační foto, Zdroj: jiexutrading.com

V sobotu 24. července na tomto zámku vypukne již devátý ročník festivalu česneku. Populární gastronomická a kulturní akce bude probíhat mezi 10. a 18. hodinou nejen v prostorách zámku samotného, ale i v zámecké zahradě a částečně i v centru městečka.

Program bude bohatý

Pěstitelé česneku jistě ocení konzultační a poradenské pracoviště. Mlsné jazýčky potěší degustace pokrmů s vůní česneku. Rodiče mohou své ratolesti zaměstnat v tvořivé dílně a soutěžní sekci.

Ani dospělí soutěživí jedinci však nepřijdou zkrátka. Vedle prestižních soutěžních klání, jako je třeba pěstitelská soutěž o nejhmotnější česnek, si můžete zasoutěžit i s trochou recese. Hlavním lákadlem této disciplíny bude již osmý ročník Mistrovství ČR v plivání česneku na dálku.

To vše a mnohé jiné za doprovodu hudebních vystoupení.

FOTO: Česnekový klobouk

Zeleninové klobouky jsou vítány, Zdroj: Folklórní agentura Buchlov

Pokud vás tato akce zaujala, neváhejte se jí s plnou parádou zúčastnit. A když říkám s plnou parádou, myslím tím zejména zdobné česnekové klobouky, které zde již tradičně nosí dámské návštěvnictvo na své voňavé hlavince.

Kompletní program je k nalezení na internetových stránkách www.buchlovice.cz. Milé překvapení čeká na nositele příjmení Česnek(ová) nebo anglickou či německou obdobu. Ti mají vstup zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival česneku na zámku Buchlovice