Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival České Hrady.CZ bude letos na pěti hradech

Martin Peška

Martin Peška

18. 4. 2009

 

Mezi místa konání festivalů, kterými byly v minulých letech hrady Točník, Kunětická hora, Švihov a Bezděz, se letos řadí i Rožmberk nad Vltavou. Za festival České hrady.CZ to pro Topzine.cz řekla Martina Reková.

„Letos již pátý jubilejní ročník prázdninového kulturního festivalu České Hrady.CZ se uskuteční poprvé dokonce během pěti víkendů, organizátoři tak rozšiřují festival oproti předešlým ročníkům o jeden hrad. Kromě Točníku ve Středočeském kraji, Kunětické hory na Pardubicku, Švihova u Plzně a Bezdězu v kraji libereckém festival letos proběhne v Jižních Čechách, a to na hradě Rožmberk nad Vltavou,“ řekla Reková.

Festival chce vyjít vstříc návštěvníkům na kolech, proto se i dramaturgie zaměřuje právě na cyklisty. Nově bude zaveden i sportovní program, v němž jsou zahrnuty například exhibice profesionálních bikerů.

„Po čtyřech letech jsme vyslyšeli prosby lidí, kteří nám píšou z různých koutů České republiky. Paradoxně v tomto ekonomicky slabším roce se nám podařilo festival rozšířit o jeden víkend a zároveň letos nebudeme navyšovat vstupné,“ říká jeden ze dvou organizátorů Michal Šesták, který očekává, že na letošní ročník akce by mohlo dorazit až 25 tisíc návštěvníků.

Hudba ovládne české hrady poprvé o víkendu 10. a 11. července ve Středních Čechách a utichne na jihočeském Rožmberku 8. srpna.

Informace o vstupenkách a konkrétní program na www.ceskehrady.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival České Hrady.CZ bude letos na pěti hradech