Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Festival Bollywoodského filmu dorazí do Prahy!

festival bollywoodskeho filmu 2009Ve dnech od 12. do 18.října máte možnost v pražském kině Světozor a exkluzivně i na Velvyslanectví Indické republiky zhlédnout množství filmových projekcí různých žánrů. Doprovodné akce rovněž stojí za to!

Zdroj: www.bollywood.cz

Zdroj: www.bollywood.cz

Od 12. do 14. října budou projekce uskutečňovány v prostorách indického velvyslanectví – vstupné je zdarma. V kině Světozor potom od 15. do 18. října již za poplatek.

Letošní rok festivalu má podtitul Tváře Indie a má široký doprovodný program – v prostorách kina Světozor bude možné navštívit výstavu fotografií a v plánu jsou i ochutnávky indické kuchyně, besedy a nově také amatérská taneční soutěž. Například v sobotu 17. října bude beseda s Táňou Fischerovou – jedinou českou herečkou, která se objevila v bollywoodské tvorbě. Plánuje se po promítání snímku Drona, který je indickým Harrym Potterem, a ve kterém si právě Fischerová zahrála.

Na programu jsou nejen komedie, ale také vážnější filmy, nezávislé snímky a dokumenty. Odvysílány budou projekty Krásky, Bacha!, Šťastná náhoda, Zlatá pevnost, Na opačné straně srdce, Jsem s tebou, Láska z nebes, Bobby, Bose: Zapomenutý hrdina, Zrádce Johny, Přátelé a mnohé další.

Pokud se budete chtít zúčastnit nejen projekcí a besed, ale i zbytku doprovodného programu, zbystřete. Žhavá bollywoodská párty se chystá na 17. října od 22 hodin v PM Clubu na Výtoni. Zde se bude konat ona taneční soutěž pro amatéry. Kromě hory zábavy se tak pohybliví odvážlivci mohou těšit i na dárky, které jsou pro vítěze připraveny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Bollywoodského filmu dorazí do Prahy!