Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Beseda u Bigbítu podporuje méně rozšířené žánry. Letos oslaví plnoletost

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

4. 8. 2010

Více než čtyři desítky kapel z osmi zemí světa. Bluesman Frank Morey & His Band z Bostonu, londýnský DJ Food, špička elektroniky z Maďarska Žagar, originální rockoví Poláci Plum či znovuzrozená Vltava Roberta Nebřenského. To slibuje osmnáctý ročník sympatického festivalu Beseda u Bigbítu, který proběhne 6. až 7. srpna v Tasově u Veselí nad Moravou.

Jedním z lákadel letošního ročníku bude Frank Morey, bluseman z Bostonu, Zdroj: archív

Slovácký festival, který se od roku 1992 koná v Bílých Karpatech u Tasova, se už od prvního ročníku zaměřuje na podporu a rozvoj méně rozšířených žánrů. Každoročně zde vystupují kapely nejen profesionální, ale zároveň i ty amatérské. Každý fanoušek si zde najde své, hltá nejrůznější skupiny bez žánrového omezení, perličkou jsou třeba koncerty soudobé opery nebo nezvyklé cimbálky.

Třešničkami na dortu letošního ročníku jsou například Poláci Oszibarack, francouzští Joke, maďarští Anselmo Crew, Club Era, Jazzékiel a Rupasoff, novozélandští Gerda Blank, slovenské kapely 100 múch, Amphibios a Tu v dome, případně Lenka Vychodilová a desítky dalších.

Snová atmosféra

Hudební zážitek na vysoké úrovni, pohoda a přátelské prostředí jsou jedněmi z tezí festivalu. „Fantastické vibrace jsem zažila už při výstupu z auta. Bylo to nejlepší vystoupení z celého turné, lidé na Besedě mají široká srdce,“ uvedla po loňském vystoupení v Tasově chicagská bluesmanka Wanda Johnson. „Podpora vzájemného sdílení, radosti a otevřenosti novým věcem v hudbě i životě je hlavním důvodem, proč festival děláme,“ dodává ředitel festivalu Zdeněk Neusar.

Beseda u Bigbítu je prakticky nekomerční akce, jejíž cílem, který se zaručeně daří plnit, je seznámit své fanoušky s takřka neznámými, o to kvalitnějšími interprety. Organizátory jsou členové občanského sdružení Žebřiňák a asi stovka dobrovolníků. Ti mají snahu společnými silami uchovat tradici tohoto jedinečného, nenápadného fesťáku.

Osmnáctiny oslaví první srpnový víkend

Beseda u Bigbítu se v Tasově u Veselí nad Moravou koná 6. až 7. srpna. O překvapení a dokonalé zážitky nebude nouze ani tentokrát. Každý z posluchačů si tu jistě přijde na své a mimo hudby mohou fanoušci navštívit i vedlejší kulturní program Apollónova návštěva. Divadlo, land-art, videoart, autorské čtení, slam poetry, soutěže o netradiční ceny, posezení u splavu i spousta dobrého jídla a pití. Oslava plnoletosti neotřelého fesťáku bude stát za to!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Beseda u Bigbítu podporuje méně rozšířené žánry. Letos oslaví plnoletost