Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Berounské Letorosty už vyrostl z plenek. Foto uvnitř!

letorosty_santy-y-su-marabu_4Pamatujete si ještě, jaké to bylo, když vám bylo pět let? Hromady dárků, perfektní dort se svíčkami a spousta lásky. Festival Letorosty v Berouně v sobotu slavil své páté výročí a při té příležitosti obdaroval své návštěvníky směsicí skvělé muziky.

Na pódiu se postupně předvedlo několik kapel nejrůznějších žánrů. Hudební program odstartoval po druhé hodině odpoledne Black Hill, následovali Bengas se svými latinsko-americkými rytmy střídanými s cikánskými melodiemi, a roztancovali celé své publikum. V půl páté na scénu přišli –123 minut, během jejichž koncertu se areál již poměrně zalidnil a počet návštěvníků neustále stoupal.

Kapela Hrůzy, Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Kapela Hrůzy, Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Přes rytmy samby v podání kubánských Santy y Su Marabú a muziku hip-hopové dvojky Orikoule se plán pomalu, ale jistě blížil k zlatému hřebu dne. K večeru vystoupil Michal Hrůza se svou kapelou, populární Chinaski, kteří ze svého repertoáru vybrali tradičně jak nové, tak také starší kousky, a na závěr dne se s Berounem rozloučili slovenští Polemic.

I přes televizními rosničkami slibovanou nepřízeň počasí se Letorosty nakonec vyvedly. Sluníčko nepřestalo svítit až do pozdního večera a těm tepleji oděným účastníkům festivalu nemusel vadit ani občasný vítr, obouvající se mimo jiné i do plachet stánků s občerstvením. Organizátoři mohou být spokojeni, těžko soudit, zda by jejich práce byla stejně profesionální i za deštivého počasí.

[imagebrowser id=49]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Berounské Letorosty už vyrostl z plenek. Foto uvnitř!