Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Berounské Letorosty 2012 se neuskuteční. Musel by se zadlužit

Martin Peška

Martin Peška

6. 8. 2012

Finanční důvody přinutily pořadatele hudebního festivalu Berounské Letorosty odvolat letošní ročník, za akci to redakci TOPZINE.cz potvrdila Markéta Bouchalová.

FOTO: Berounské Letorosty

Zdroj: letorosty.cz

Navzdory sedmileté tradici letos v září neproběhne zakončení festivalové sezóny v Berouně. Festival, na kterém ještě loni vystoupila například zpěvačka Anna K či punkáči Visací zámek, se letos neuskuteční.

„Bohužel je složitá doba a nepodařilo se nám získat dostatečné prostředky na pokrytí rozpočtu akce. Mrzí nás to, ale věříme, že se v příštím roce povede tradici obnovit,“ uvedl zakladatel festivalu, senátor Jiří Oberfalzer (ODS).

Festival kromě hudebního programu podporoval také činnost vybraných neziskových organizací ve středočeském regionu prostřednictvím výtěžku z prodeje festivalových samolepek.

Podle Bouchalové se pořadatelům v uplynulých letech podařilo získat okolo 1,6 milionu korun, které putovaly ve prospěch různých charitativních organizací a projektů v berounském regionu.

„Nemůžeme si dovolit pořádat akci na dluh. Věřím, že nás návštěvníci pochopí a zachovají nám přízeň; uděláme vše, aby se příští ročník uskutečnil,“ dodal Oberfalzer.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Berounské Letorosty 2012 se neuskuteční. Musel by se zadlužit