Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Bažant Pohoda 2013 zná dalšího účinkujícího: Bloc Party

Adam Vrána

Adam Vrána

29. 1. 2013

Pořadatelé hudebního festivalu Pohoda nepřestávají překvapovat. Kromě interpretů jako Nick Cave, Smashing Pumpkins nebo Kaiser Chiefs potvrdili účast už i britští indie rockeři Bloc Party.

FOTO: Bloc Party

Bloc Party Zdroj: myspace.com

„Jednou ze zastávek britských Bloc Party bude i trenčínské letiště,“ potvrdili dnes odpoledne pořadatelé festivalu. „Fanoušci se tak mohou těšit na úderné rockové melodie spolu se signifikantním zpěvem frontmana Keleho Okerekeho.“

Čtyřčlenná formace přijede na festival v rámci turné k novému albu s názvem Four, přičemž chybět by neměly ani hity z předchozích desek. Fanoušci by se tak mohli dočkat songů jako Octopus, V.A.L.I.S., Hunting for Witches, Banquet, This Modern Love a mnoha dalších.

Bloc Party vznikli v roce 1999 během festivalu v Readingu. Od té doby za sebou mají čtyři studiová alba, přičemž to aktuální s názvem Four vzniklo po několikaleté pauze, během níž se členové kapely věnovali různým sólovým projektům.

Comeback Bloc Party byl jedním z nejočekávanějších reunionů loňského roku. První nahrávky z desky Four totiž přilákaly zpět mnoho starších fanoušků, kteří na kapelu zanevřeli po nepříliš úspěšném experimentálním albu Intimacy. Aktuální nahrávku tak lze bez ostychu řadit po bok zlomových alb Silent Alarm a Weekend in the City.

Potvrzeno je už přes třicet jmen

Pořadatelé festivalu Pohoda mají potvrzeno už něco přes tři desítky účinkujících. Jednou z největších hvězd Pohody 2013 bude formace Nick Cave and The Bad Seeds, kterou organizátoři ohlásili před Vánocemi spolu s kapelou Kaiser Chiefs. Dorazit mají i brazilští Mixhell či britští O.Children.

Vstupenky jsou aktuálně k mání v různých limitovaných edicích, a to v cenové relaci od 49 do 89 eur. Na místě budou stát 99 eur.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Bažant Pohoda 2013 zná dalšího účinkujícího: Bloc Party