Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Bažant Pohoda 2010 začíná mít jasnou podobu

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

10. 5. 2010

Devět scén, britská perla The xx, Ian Brown, punkrocková legenda The Stranglers, funky královna Sharon Jones a desítky dalších kapel a zpěváků. Čtrnáctý ročník hudebního festivalu Bažant Pohody se koná jako obvykle v kouzelném městě Trenčín od 8. do 10. července.

Na Bažanta letos přijede i Sharon Jones a její kapela Dap King, Zdroj: Foto kapely

Jeden z nejoblíbenějších slovenských festivalů i v letošním roce slibuje multikulturní program, jedničky hudební scény a talentované taneční skupiny. Organizátoři nezapomněli ani na hojně navštěvovaný Bažant kinematograf a návštěvníci nabuzení skvělými rytmy si budou moci svou energii vybít ve sportovním areálu.

Mezi vystupujícími hudebníky se nenajde snad žádný koncert, který by nestál za to. V Trenčíně se mimo jiné představí britská kapela The xx, špička indie scény Ian Brown, již jmenovaní punkrokoví The Stranglers, americké kvarteto Scissor Sisters se svým retro diskem anebo Sharon Jones se svou kapelou Dap Kings.

Světoví i domácí interpreti to rozjedou na devíti pódiích

Překvapením pro milovníky nejrůznějších žánrů bude i rozšíření jazzové a folkové scény. V tomto směru se představí newyorská skupina Out to lunch, britské trioVD nebo folkový Kanaďan Shotgun Jimmie.

Kromě zahraničních hvězd se ukáží také domácí. Jana Kirschner, stará ale osvědčená rockovka Collegium Musicum či již tradiční festivalový host Para. Mimoto jsou i připraveny koncerty vážné hudby, a tak mezi moderními styly zazní třeba Vivaldiho Čtvero ročních období anebo skladby současných slovenských autorů.

O netradiční koncerty nebude nouze

O neobvyklý začátek festivalového vypětí se tentokrát postará Státní filharmonie Košice, která při této příležitosti zahraje hymny všech zemí, z nichž pochází koncertující hudebníci. Zajímavostí bude určitě i vystoupení The Vienna Vegetable Orchestra, který přímo před zraky diváků vyrobí své nástroje ze zeleniny a kouskům, které s nimi budou provádět, byste jen tak nevěřili.

Celý program navíc doplní taneční scéna, divadelní hry, literární koutky i filmové promítání. Porpvé bude letos na festivalu uveden i Balet Slovenského národního divadla. Na divadelních prknech mimo jiné zazáří Divadlo Na tahu s hrou Zahradní slavnost Václava Havla.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Bažant Pohoda 2010 začíná mít jasnou podobu