Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Festival autorského čtení představí experimentální a svérázné autory

Redakce

Redakce

8. 8. 2011

 

Foto: Dům čtení

 

Foto: Dům čtení

Dům čtení v Praze 10, Zdroj: archiv Městské knihovny v Praze

Pro vystupující autory Festivalu autorského čtení je vesměs společná jedna charakteristika, a to absence studií, která by je kdy připravovala na profesionální spisovatelskou kariéru. Jedná se především o vlastníky paradoxních pracovních pozic nenavazujících na vystudovaný obor. Od 15 do 20 hodin se ve středu 10. srpna na dvou scénách Domu čtení postupně představí osm takových autorů se slovy mnohdy silnějšími než mírou vlastní emancipace.

Do Perníkové chaloupky nebo ulic New Yorku

Bude se číst poezie i próza. Svatava Antošová přečte úryvek z připravované prozaické knihy Skoby/Punkt Memory. Za hudebního podbarvení Miloše Kocmana na foukací harmoniku provede politický aktivista a výtvarník Milan Kozelka prostřednictvím svého Manhattanského deníku posluchače newyorskými ulicemi. Vystudovaný pedagog a nynější noční hlídač Petr Motýl představí spolu s Romanem Pechou jejich Perníkovou chaloupku, příběh narkomana.

Šéfredaktor časopisu současné poezie Psí víno Petr Štangl přispěje do programu ochutnávkou z knihy 3+1. Za mladší generaci dostanou prostor básně nedávných debutantů Jana TěsnohlídkaAlice PrajzentovéJonáše Zbořila, který se bude prezentovat i novou esejistickou povídkou. Program zakončí hudební vystoupení elektronického indie projektu Sundays on Clarendon Road.

 

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival autorského čtení představí experimentální a svérázné autory