Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

AniFest nebo Anifilm? Animovaný film v Třeboni zůstává

Redakce

Redakce

30. 3. 2010

anifilm-2Přestože se mezinárodní festival animovaných filmů AniFest letos přestěhoval ze svého tradičního místa konání Třeboně, animovaný film toto město neopouští. Odcházející AniFest ve dnech 28. dubna – 2. května nahradí nový festival Anifilm. Toho se ujali bývalí pořadatelé AniFestu a chystají pro návštěvníky pestrou porci programu.

anifilm-2

Anifilm 2010

Na diváky bude čekat pět promítacích sálů a dva výstavní, jimž bude patřit doprovodný program. Venkovní plátno se letos přemístí z Masarykova náměstí přímo nad hladinu rybníka Svět.

Soutěže

Soutěžní sekce pro české a slovenské snímky je koncipována ve čtyřech kategoriích: autorská tvorba, studentská tvorba, televizní tvorba a tvorba na zakázku. Kromě cen v každé z těchto kategorií bude udělena také cena za nejlepší film festivalu. Vítězové budou vyhlášeni v sobotu večer.

Pod názvem Kaleidoskop se uskuteční přehlídka současné světové celovečerní animované tvorby. Zaměřena bude zejména na díla představující nové metody filmové animace, která byla oceněna na světových festivalech. Mezi uvedené snímky patří např. Tajemství tety Elenor a Fantastický pan Lišák.

anifilm_01

Anifilm 2010

Další sekcí je Bilance 2009, jež představí nejzajímavější a nejoblíbenější filmy, které byly v minulém roce uvedeny do české filmové distribuce. Představí se zde třeba Příběh o Zoufálkovi, Vzhůru do oblak, Panika v městečku a řada dalších.

Nejen animovaný film

Anifilm také spolupracuje s Francouzskou ambasádou a mezinárodním festivalem animovaných filmů v Annecy, takže se diváci mohou těšit na kurátorovaný výběr krátkometrážní filmové francouzské animované tvorby, jež představí 60 animovaných děl.

Celý program festivalu bude doplněn dvěma výstavami, doprovodný program nezapomíná ani na děti, takže návštěvníci Anifilmu budou mít opravdu z čeho vybírat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

AniFest nebo Anifilm? Animovaný film v Třeboni zůstává