Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Festival 4+4 dny v Praze zahájí popová opera z Belgie

Martin Peška

Martin Peška

8. 10. 2009

needcompany-balada-o-ricky-a-ronnymPopová opera Balada o Ricky a Ronnym v podání belgického souboru Needcompany se stane v pražském divadle Archa oficiálním zahajovacím vystoupením 14. ročníku mezinárodního divadelního festivalu 4+4 dny v pohybu. Festival se uskuteční od 9. října do 16. října v Praze.

Zdroj: SMART Communication

Zdroj: SMART Communication

„Dějištěm více než dvou desítek představení budou tradiční pražské divadelní scény Archa a Alfred ve dvoře i holešovické postindustriální prostory La Fabrika a Studio Alt@-Hala 30 a nově zpřístupní umění své dlouho uzavřené prostory i budova bývalého Federálního shromáždění,“ řekla pro Topzine.cz za festival Lucie Čunderliková.

Na festivalu se během osmi dní představí nejen hudební a divadelní představení, ale také taneční uskupení a další umělecké projekty. Balada o Ricky a Ronnym byla vybrána na zahájení osmidenního kulturního maratonu kvůli kombinaci pestrosti textů v několika jazycích, tanci a akrobacii. Nosným prvkem celého vystoupení je provokace, která je podle Čunderlikové hlavní devizou tohoto uměleckého tělesa.

„Ricky a Ronny jsou příslušníky globální střední třídy – mají všechno, kromě důvodu ke štěstí; jsou první generací, která oddělila sex od reprodukce, místo love you si říkají fuck you. V žánru komorní pop-opery surfují dialogy, halucinace, introspekce od sentimentu hudebních osmdesátek přes Davida Bowieho a rockové duety až po setkání Nico s Leonardem Cohenem,“ dodala Čunderliková.

The YouTube ID of xaYNqEQZlUo&NR=1 is invalid.

První vystoupení festivalu se uskuteční od 18 hodin v budově bývalého Federálního shromáždění, kde proběhne vernisáž videoinstalace Lidová utopie od Anetty Mony Chisy.

Čeští umělci budou na festivalu zastoupeni divadelním seskupením Stage code, Tereza Lenerová spolu s Einat Ganz představí společný projekt Proměna. Mezi další domácí předtsavení patří audiovizuální projekt SPAM – Karel Gott Prager od Ondřeje Anděry, Davida Vrbíka a hiphopové skupiny Vladimir 518.

Kompletní program, informace o ceně vstupenek a slevách pro studenty a zdravotně postižené je možné nalézt na oficiálních stránkách festivalu ctyridny.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival 4+4 dny v Praze zahájí popová opera z Belgie