Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fenomén Slash zazářil v Praze

Redakce

Redakce

11. 6. 2010

V úterý 8. června se téměř po 20 letech vrátil do Čech fenomenální kytarista Slash. Tentokrát už ale bez své bývalé domovské kapely Guns N´Roses v rámci svého sólového turné. To však nebránilo tomu, aby mezi jinými zazněly jejich hity, kterých je Slash autorem.

Slash, Zdroj: myspace.com

Krátce před plánovaným začátkem na pódium vtrhla česká kapela Hentai Corporation, aby se zhostila úlohy předskokana. Stylově bych ji označil slovy excentrik rock, protože jejich koncert připomínal řádění divé zvěře. Obzvláště to platí pro frontmana, který pobíhal po pódiu a nečekaně ze sebe vydával kombinace skřeků a čecho-angličtiny.

Po zhruba třičtvrtěhodinové přestávce se v hale konečně znovu setmělo a na pódium, kterému vzadu vévodila plachta s obrázkem z přebalu Slashova nového sólového alba, postupně nastoupila doprovodná kapela, složená ze zpěváka Mylese Kennedyho, kytaristy Bobbyho Schnecka, baskytaristy Davea Henninga, bubeníka Brenta Fritze a nakonec se objevila i silueta s nezaměnitelným cylindrem.

Slash, Zdroj: myspace.com

Slash na tomto turné vsadil na průřez svou tvorbou od doby, kdy zářil v Guns N’Roses, přes jeho sólový projekt Slash’s Snakepit a působení v superkapele Velvet Revolver až po jeho nové sólové album, které je přeplněné hvězdnými hosty, mezi které patří právě i Myles Kennedy, a tak písně Starlight a Back From Cali nesměly chybět.

Volba hostujících hudebníků byla skvělá, obzvláště pochválit si zaslouží již zmíněný Kennedy, který se výborně vypořádal i s klasickými hity od Guns N’Roses, jinak neodmyslitelně spojenými se zpěvem Axela Rose. Pozornost ale patřila hlavně Slashovi, který plně oddaný své kytaře předváděl své jedinečné umění, které spočívá hlavně v dlouhých chytlavých sólech.

Skladby byly řazeny podle pravidla to nejlepší nakonec a hlavní zlom nastal, když v setmělé hale zazněly první tóny ústřední melodie z Kmotra a Slash spustil své úžasné několikaminutové sólo. Následovala hymna Sweet Child O‘ Mine a Slither a na přídavek si schoval Paradise City.

Slash předvedl během koncertu, co je to rock n‘ roll ze staré školy a hlasitou zvukovou vlnou smetl fanoušky všech generací. Největší úspěch měly samozřejmě hity Guns N‘ Roses a byla jen škoda, že jich nebylo více. Každopádně jedinečný zážitek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fenomén Slash zazářil v Praze