Menu
TOPZINE.cz
Sport

Fenomén jménem Poker

Redakce

Redakce

20. 7. 2010

dvě esa a žetonyJeště před pár lety by o této hře vědělo jen málo zasvěcených. V dnešní době je však Poker takřka na každém kroku a je stále populárnější. Proč tomu tak je, a proč tato hra takřka vyhladila Prší nebo Žolíky?

dvě esa a žetony

Ani dvě esa nemusí znamenat vítězství, Zdroj: http://blogs.poz.com

Je zbytečné zde popisovat historii Pokeru, takových informací je na internetu spousta a není problém si je vyhledat. V tomto článku se zaměříme na hru jako takovou, proč je tak zábavná a proč jí u nás propadá stále více lidí.

Jednoduchost

Jedním z kouzel této hry je její nenáročnost základních pravidel. Každému postačí chvilinka, aby vše pochopil a mohl hrát. Zřejmě nejoblíbenější a také nejzábavnější formou Pokeru je takzvaný Texas holdem. Všechny formy pokeru mají v zásadě jednu společnou vlastnost. Pokud se u nich nehraje o peníze, nejsou tak zábavné. A nemusí to být horentní sumy, stačí prostě dvacet korun vklad do hry od každého, formou, kdy vítěz bere vše a hra pak nabývá úplně jiných rozměrů.

karta J a žetony

V pokeru může být každá karta vítězná, Zdroj: http://blog.pearltrees.com

Nejlepší karty neznamenají výhru

Snad hlavní kouzlo této hry spočívá v takzvaném blafování. V jednoduchosti to znamená, že hráč sice nemá nejlepší karty, ani mu nepřišla žádná dobrá kombinace, přesto se ale pokusí vsadit nějaký počet žetonů a věří, že tímto tahem své soupeře donutí ke složení karet. V takovém případě pak tento hráč kolo vítězí a bere vsazený počet žetonů. Taková sázka na riziko může samozřejmě znamenat i velkou prohru ve chvíli, kdy má jiný hráč dobrou kombinaci a nenechá se takovou sázkou rozhodit a dorovná. Nikdy nemůžete s určitostí vědět, kdy hráč proti vám lže, nebo opravdu drží dobré karty. Nejvypjatější chvíle hry patří zároveň k těm nejlepším.

Dva typy hráčů

Hráče můžeme zjednodušeně rozdělit na agresivní a opatrné. Prvně jmenovaní rádi a často blafují. Pokeru většinou dobře rozumí, nebojí se zariskovat a ti nejlepší si i dokážou vypočítat možnost své výhry. Opatrní hráči naproti tomu čekají na svou příležitost a pak neváhají tvrdě udeřit. Pokud ale chtějí být ve hře úspěšní, oba tyto typy hráčů nesmějí dát v žádném případě najevo, co právě drží za karty. Musí si zachovat takzvanou „Poker face“. Jakýkoli náznak, který si soupeř dokáže přečíst, může vést ke snadné prohře. Celý Poker je hlavně o psychologii. Nejlepší hráči se nebojí riskovat, orientují se ve hře, ale také moc dobře vědí, kdy je lepší ustoupit a složit karty.

Kufřík na poker

Nezbytné vybavení pro hraní pokeru, Zdroj:

Skvělá zábava na dlouhé hodiny

Pryč jsou doby, kdy se mezi kamarády hrálo Prší nebo Žolíky. V dnešní době se na výlety, tábory a společenské akce bere kufřík s žetony a kartami na Poker. Ti nejnáročnější si kupují dokonce speciální stoly určené přímo pro tuto hru. Zábavnost této hry je v jejím kouzlu, napětí a rozmanitosti. Každé kolo je jiné, někdy vám stačí pár dvojek a někdy prohrajete i se dvěma esy v ruce. Velkou roli hraje samozřejmě i štěstí, které je ovšem snad nejvíce ovlivnitelné právě v Pokeru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fenomén jménem Poker