×
TOPZINE.cz

Fénixcon půjde ruku v ruce s literárním workshopem

FOTO: Ilustrační fotoFénixcon, každoročně pořádané mezinárodní setkání  přátel a příznivců sci-fi, fantasy, hororu, komiksu her a fantastického životního stylu – tak zní oficiální název akce. A co se skví v programu letos?

FOTO: Ilustrační foto
Ilustrační foto, Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Už 26. ročník Fénixconu se odehraje v Brně mezi 3. a 5. prosincem. Návštěvníci se mohou těšit na přednášky od hvězd české fantastiky, jako je Tomáš Němec, Jan Kantůrek, Jiří Pavlovský, Leonard Medek, Jan Šimůnek nebo Františka Vrbenská. Náměty vypadají už jen od pohledu velmi zajímavě. Pro představu Vše povstává z chaosu, Elfové jsou mimozemští pekelníci nebo Komiksový bordel.

Při doprovodných akcích se můžete zúčastnit tomboly nebo trpasličích her. Ty spočívají ve vypití korbele piva na ex, ohýbání hřebíků a navlékání korálků. Vše se hraje na čas. Vítězové získají medaili a láhev vikingského piva! Sci-fi a fantasy workshop bude mít na Fénixconu celou linii a na sobotní večer organizátoři naplánovali workshop naživo!

A v čem vůbec literární workshopy spočívají? Napíšete fantasy nebo sci-fi povídku (podle zadání, které povětšinou najdete na internetových stránkách) a odešlete na danou mailovou adresu. Vaše dílko je posláno dalším autorům, aby věděli, o co jde. Na conu se pak pod dohledem lektorů povídky čtou a rozebírají. Lektoři jsou tu od toho, aby autory upozornili na chyby a poradili jim, jak se jich vyvarovat.

Své příspěvky na Fénixcon posílejte Jiřině Vorlové na e-mailovou adresu Aquila@altar.cz. Pokud povídku pošlete tři dny před akcí či méně, měli byste se pro jistotu pojistit alespoň třemi kopiemi vaší práce. Je totiž pravděpodobné, že se už nestihne dostat do rukou lektorům a dalším účastníkům nebo je nestihnou přečíst. Workshopy jsou přístupné všem návštěvníkům conů a všichni jsou srdečně zváni!Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..