Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Fashion week – 3. díl: Paris

Redakce

Redakce

28. 3. 2010

PařížHlavní město Francie je bez pochyb největší a nejstarší módní metropolí na světě. Šik a jedinečný styl zdejších žen se dá jen stěží napodobit. Zde se proslavily ti nejznámější návrháři a sem směřují za úspěchem všichni, kdo na poli módy chtějí něčeho dosáhnout. Jednoduše řečeno: všechny cesty vedou do Paříže.

Zdroj:paris-city.fr

Zdroj: paris-city.fr

Fashion week v Paříži má nejdelší tradici. Snad odjakživa se zde konaly přehlídky krejčových salónů, které postupně přerostly v nejatraktivnější a nejnavštěvovanější akci tohoto druhu. Pro návrháře z celého světa je největší poctou možnost předvést svá díla široké veřejnosti právě v tomto městě.

Letos celé týdenní šílenství začalo v úterý 2. března. První přehlídky převážně francouzských návrhářů byly jen zahřívacím kolem a přípravou na následující dny. Ve středu představila svou kolekci značka Dries Van Noten. Na mole byly k vidění jednoduché a velmi nositelné oděvy s nádechem retra. Klasické pánské kousky byly střižené na ženské křivky a mezi barvami převažovaly zemité, tlumené tóny.

Kolekce Dries Van Noten

Zdroj:style.com

Zdroj: style.com

Kolekce Balenciaga, Balmain

Čtvrtečního maratónu se kromě jiných zúčastnil i módní dům Balenciaga. Designer Nicolas Ghesquière navrhl minimalistickou kolekci s geometrickými tvary. Převažovaly minisukně a kostýmky s úzkými kalhotami ke kotníkům. Pod rukama Christophera Decarnina navrhujícího pro značku Balmain se zrodila linie, která by se dala označit za Baroque´n´roll. Směsice zlata, brokátu a kůže, to vše udělalo na minimalismem přesycené publikum velký dojem.

Zdroj:style.com

Zdroj: style.com

Kolekce Christian Dior, Lanvin, Vivienne Westwood

V pátek se po molu prošly modely vytvořené Johnem Gallianem pro značku Christian Dior. Hned na první pohled se dalo poznat, že tvůrce byl ovlivněn venkovem osmnáctého století. Vivienne Westwood si zase pohrála s vrstvením a barevnými kombinacemi. Kontrastem byla následující show Lanvin. Strohé střihy a dominantní šedá barva navnadily ponurou atmosféru.

Zdroj:style.com

Zdroj: style.com

A mnoho dalších…

V následujících dnech se daly zhlédnout kolekce těch neznámějších módních domů, jako jsou například Chanel, Kenzo, Viktor&Rolf, Sonia Rykiel, Stella McCartney, Valentino, YSL, Louis Vuitton a mnoho, mnoho dalších. Všeobecně se dá říci, že převládaly tlumené barvy a těžší látky. Popsat každou kolekci zvlášť by bylo bohužel nemožné, vzhledem k množství představitelů.

První řady plné hvězd

A kdo vlastně navštívil první řady, ptáte se? Tak mezi nejčastější návštěvníky patřila Lindsay Lohan, která se ukázala na přehlídkách Chanel, Kenzo a Viktor&Rolf. Oblíbenkyně bulváru, kontroverzní zpěvačka Beth Ditto, zasedla do prvních řad Sonia Rykiel, Stella McCartney, Viktor&Rolf. Kolekci své dcery přišel zhlédnout i Sir Paul McCartney. Kromě spousty dalších celebrit se také daly zahlédnout Kylie Minogue, Catherine Deneuve nebo Vanessa Paradis.

Kolekce Alexander McQueen

Nejočekávánější a nejsmutnější akcí bylo uvedení nedokončené kolekce zesnulého Alexandra McQueena. Pozváno na soukromé rozloučení bylo jen pár vyvolených a atmosféra se dala přímo krájet. Pravá ruka návrháře Sarah Burton předvedla šestnáct překrásných šatů inspirovaných byzantským slohem. Všechny outfity byly již téměř dokončené v době, kdy mladý muž spáchal sebevraždu.

Zdroj:style.com

Zdroj: style.com

Fashion week rozhodně patří k největším uměleckým zážitkům a byl ukončen 10. března. Příští sezónu se bude celá honička opakovat znovu. Nezbývá nám tedy nic jiného, než čekat na nové, dechberoucí kreace.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fashion week – 3. díl: Paris