Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Fashion week – 2. díl: New York

Redakce

Redakce

13. 3. 2010

new-yorkVe čtvrtek 11. února byl zahájen týden módy v jednom z největších měst světa. Jeho neoficiální jméno je Big Apple a jak jste již správně pochopili, řeč bude o New Yorku. Podle slov Carrie Bradshaw je fashion week jedna z mála akcí, která dokáže spojit všechny ženy světa.

Zdroj: slantour.cz

Zdroj: slantour.cz

Historie newyorského týdne módy sahá až do roku 1943, kdy byla Evropa, a mimo jiné i Paříž, zasažena druhou světovou válkou. V té době se rozhodla módní publicistka Eleanor Lambert uspořádat akci pojmenovanou Press Week. Přehlídek se účastnili především američtí návrháři, kteří se do té doby pohybovali ve stínu francouzských kolegů. Pro velký úspěch se začala tato obdoba pařížského fashion weeku konat každý rok. Módní časopisy v čele s proslulým Vogue, které se až do té doby řídily Paříží, se najednou začaly zajímat o design Nového světa.

V letošním roce byla hned první den představena kolekce značky BCBG Max Azria. Působila velmi jemným a čistým dojmem. Krásné střihy, podtrhující siluetu modelek, geometrické vzory a barevné kombinace béžové, šedé a černé. Za největší plus kolekce považuji její nositelnost. Většinu modelů bych si bez obtíží dokázala představit běžně na někom na ulici.

zdroj: style.com

zdroj: style.com

V pátek 12. února předvedla svou kolekci v Maďarsku narozená návrhářka Kati Stern. Ta v roce 2003 založila vlastní značku Venexiana, která je proslulá využitím kůže, peří a korzetů. Letos se na molu objevily převážně večerní oděvy. Velmi ženský a dramatický look dotvářel vysoce vyčesaný drdol a výrazné líčení očí. Modelky působily velmi přitažlivě, ale zároveň i tajemně.

zdroj: modacycle.com

zdroj: modacycle.com

Sobotní ráno bylo spjato s přehlídkou značky Lacoste. Krásné, slunečné molo svou barvou rozzářilo i ty nejpochmurnější povahy. Pokud se tak ale nestalo, na pomoc přišla samotná kolekce. Nesla se v duchu 80. let a sportovních střihů. Úpletové šaty, volné kostýmky a hlavně záplava barev, to vše je lékem na podzimní deprese podle Christophera Lemaire.

zdroj: nymag.com

zdroj: nymag.com

Další velmi zajímavou kolekci představila sedmadvacetiletá návrhářka Irina Shabayeva. Její modely měly nádech živočišnosti a ochránci přírody by nejspíš nejásali. Irina pro své oděvy použila obrovské množství kožešin a peří. Vše je ale velmi vkusně zpracované, a proto nepůsobí lacině ani přeplácaně.

zdroj: coutorture.com

zdroj: coutorture.com

V neděli se všichni těšili na přehlídku Diane von Furstenberg. V její kolekci převládaly šaty a sukně z jemnějších látek, různě nabírané nebo skládané. Barvy se objevily tlumenější a hlubší. Velmi oblíbenou kombinací se stala modrá spolu s černou. Některé šaty byly také ušité z metalických látek a připomínaly výzbroj.

zdroj: style.com

zdroj: style.com

V pondělí publikum okouzlila Carolina Herrera. Její kolekce se dělila na dvě poloviny. Ta první byla připravená na denní nošení a druhá na večerní. Obě ale sklidily velký obdiv. Své příznivce získaly jak těžké hedvábné a vlněné látky, tak kožešiny, klobouky a kostýmky pánského střihu.

zdroj: style.com

zdroj: style.com

To vše se objevilo na molu letošního jarního týdne módy v New Yorku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fashion week – 2. díl: New York