Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Fashion Gourmet Show Jitky Klett: Módní show, jaká tu ještě nebyla

Redakce

Redakce

7. 6. 2012

Žena a ženskost, to jsou velké inspirace módní designérky Jitky Klett, žijící v Praze a působící jak na Slovensku, tak v Čechách. Za 20 let v módní brandži se Jitka může pochlubit klientelou také ve Švýcarsku, Velké Británii, Německu, Rusku, Itálii i Dubaji.

Modelka Lenka Vacvalová v šatech Jitky Klett, Foto:Marián Juskanin, TOPZINE.cz

Její modely nabízejí módu vybočující z unifikace a vyznačuje se originalitou, elegancí a nevšedností. Příznačnou je pro ně také ženskost a výtvarná vytříbenost. Oslovují sofistikovanou ženu, která má ráda originální a exkluzivní design a podporují její ženskou přirozenost a siluetu.

Šaty z dílny Jitky Klett. Foto: Marián Juskanin, TOPZINE.cz

Jitka Klett je přesvědčena, že globální stejnost a unifikace je výtvarně omezující. Ráda se proto nechává inspirovat zajímavými podněty a tradicemi jiných kultur. Ráda používá mnohdy opomíjené techniky jako vyšívání, háčkování, pletení a jiné ruční práce. Velký důraz klade na technicky dokonalé zpracování.

Její tvorba zahrnuje módu na všední nošení, ale i večerní nebo společenské šaty. Nechybí v ní ani svatební modely a kolekce plavek.

Novinkou, která se brzo představí v plné své kráse, je nová kolekce, která přenáší obrazy českého výtvarníka Vladimíra Obra na textilie, od kolekce plavek (vyrobených v Modetě Jihlava), úpletových a lněných modelů až po exkluzivní kolekci hedvábných šatů a svatebního modelu.

Model z dílny Jitky Klett. Foto: Marián Juskanin, TOPZINE.cz

Je tedy hluboce propojena s uměním. Materiály vznikly v kurátorské spolupráci s galerií současného umění Art Residence Prague, která je exkluzivním zástupcem českého výtvarníka Vladimíra Obra. Jeho obrazy Jitce učarovaly svou výraznou barevností, expresivností a výtvarnou kultivovaností. Z jeho tvorby si postupně vybrala 15 obrazů, které ji zaujaly strukturou dezénu a barevným pojetím. Tyto obrazy pak přenesla v různých podobách na vybrané druhy textilií.

Veškerá realizace této kolekce byla výrobně zastřešena výlučně v České republice s cílem vytvořit kvalitu v domácím prostředí.

Augustine hotel Prague
Čtvrtek 7. června 2012, 19:30 hod.
Kapacita: 250 výhradně pozvaných hostů

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fashion Gourmet Show Jitky Klett: Módní show, jaká tu ještě nebyla