Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Farma v jeskyni v divadle Ponec. Uvede netradiční inscenaci Informátoři

Redakce

Redakce

20. 9. 2014

Co je to vlastně korporace? Je možné se z jejího vlivu vymanit? Tyto a další podobné otázky si klade inscenace Informátoři. 

Farma v jeskyni zpracovává téma nadnárodních koncernů a jejich vlivu. Zdroj: http://infarma.info

Mezinárodní divadelní studio Farma v jeskyni představí v divadle Ponec svou zatím poslední inscenaci nazvanou Informátoři. Zhlédnout tuto inscenaci můžete 21. a 22. 9. 2014 v divadle Ponec v Praze nebo 30. 9. ve Stanica Žilina-Záriečie na Slovensku.

Jedná se o zneklidňující a hypnotickou sondou na pomezí fyzického divadla, divadla dokumentu a videa. Inscenace si pokládá otázky týkající se tématu nadnárodních koncernů a jejich vlivů. Informátoři jsou netradiční politické divadlo.

Inscenaci pohání touha po nalezení skrytých informací, odhalení praktik nadnárodních koncernů a následného zjištění, že z vlivů korporací se vlastně nedá vymanit. Dá se s tímto zjištěním nadále pohodlně žít? Režisér a umělecký vedoucí souboru Viliam Dočolomanský a tanečníci pod jeho vedením nám říkají, že nikoliv.

Foto: Informátoři

Inscenace vznikla na základě skutečné kauzy.

Informátoři nejsou pouze takzvaná orwellovská fantazie. Opírají se o skutečnou skandální soudní dohru ukončenou teprve nedávno v roce 2013 ve Švýcarsku. Kauza se týká známé potravinové korporace, která nasadila svého člověka do skupinky aktivistů.

Tato mladá žena předstírala společný zájem a následně předávala soukromé informace o jejích členech. Spojitost lze údajně vysledovat až k dosud neobjasněným vraždám rebelujících dělníků korporace v zemích třetího světa.

Inscenace vznikla jako součást projektu LOBBY. Autoři se snažili vysledovat, jak vliv korporací působí na život běžného člověka. Tvůrci inscenace v Bruselu navštívili novináře i přímé účastníky této soudní kauzy. Jako součást inscenace následně použili úryvky a citace rozhovorů s lobbisty i obětmi kauzy.

Farma v jeskyni letos slaví dvanáct let své existenci. Jedná se o mezinárodní divadelní studio, které se zaměřuje na tvorbu, vývoj a výzkum lidského výrazu. V jejich inscenacích často dochází ke konfrontaci osobního a sociálního vnímání světa. Tvorba Farmy zvířat balancuje na pomezí žánrů fyzického, tanečního a hudebního divadla.

Režie, koncept a choreografie: Viliam Dočolomanský, hudba: Viliam Dočolomanský, Hrají: Emil Leeger, Minh Hieu Nguyen, Hana Varadzinová, Anna Gromanová, Jun Wan Kim, Olda Smysl (nebo Jim High)

21. a 22. 9. 2014 v divadle Ponec v Praze

 30. 9. ve Stanica Žilina-Záriečie na Slovensku

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Farma v jeskyni v divadle Ponec. Uvede netradiční inscenaci Informátoři