Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Fantazijní inscenaci představí Palmovka. Pohádkový cirkus se blíží

Redakce

Redakce

9. 3. 2012

FOTO: Radek Valenta v inscenaci AUGUST AUGUST, augustV roce 1967 napsal Pavel Kohout pro herce vinohradského divadla hru, která slavila obrovský úspěch i v zahraničí. Nyní se snová klauniáda objeví v repertoáru Divadla pod Palmovkou.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/august-august-august/]

Komedie August August, august se odehrává v prostředí cirkusu a na jejím počátku je Augustův velký sen frizírovat osm bílých lipicánů. V režii Petra Kracika, ředitele a uměleckého šéfa Palmovky, budeme hledat zvláštní fantazii lidí, kteří se ocitli na okraji společnosti, a jejich snahu udržet se ve světle života.

Čtěte také: Palmovka si troufla na muzikál Chicago

„Osud každé hry je ve hvězdách. Této pomohla hned první inscenace s hvězdným obsazením Brodský, Jirásková, Kopecký, Kepka, Šmeral, Bláha, Janžurová… No a pak nás Rusové přepadli právě v srpnu, měsíci nesoucím v mnoha zemích jméno august. Ačkoli byla napsána už v roce 1966, stala se hra jakousi panychidou za tragédii politického „Pražského jara“ 1968 a byla proto uvedena na všech kontinentech,“ vysvětluje úspěch své hry Pavel Kohout.

FOTO: Radek Valenta v inscenaci AUGUST AUGUST, august

Poznali byste Radka Valentu? Zdroj: Petr Koubek, DpP

Jiskřivý, vtipný i příjemně melancholický střet mezi sny, fantazií, láskou, bezelstností i (ne)obyčejnou lidskou citlivostí na jedné straně a cynickou realitou na straně druhé mohou diváci spatřit již v pátek 9. března.

August August, august

Divadlo pod Palmovkou

Režie: Petr Kracik

Hrají: Radek Valenta, Hana Seidlová, Jan Konečný, Miloš Kopečný, Dušan Sitek, Ivo Kubečka, Jitka Sedláčková a další

Premiéra: pátek 9. března

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fantazijní inscenaci představí Palmovka. Pohádkový cirkus se blíží