Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fanoušek nelegálně zpřístupnil nové album Beyoncé. Přijde ho to draho

Redakce

Redakce

9. 3. 2013

Společnost Sony žaluje muže ze Švédska o 233 000 amerických dolarů (v přepočtu přes čtyři a půl milionu korun). Sdílel kopii nového alba 4 zpěvačky Beyoncé ještě předtím, než bylo uvedeno na trh. Mělo tak být učiněno 24. června.

FOTO: Beyoncé

Beyoncé přezpívá hit od Amy Winehouse. Foto: Tony Duran Zdroj: beyonce.com

Ačkoliv je identita sedmačtyřicetiletého obyvatele Göteborgu neznámá, má se za to, že pracuje v hudebním průmyslu. Společnost Sony podala návrh k tamějšímu soudu s odůvodněním, že došlo k poškození její marketingové strategie, snížení tržeb i narušení pracovního vztahu se samotnou interpretkou. Ta se v současné době připravuje na své turné The Mrs Carter Show po Velké Británii, které minulý pátek vyprodala za pouhých dvanáct minut.

Sony čelí od začátku roku již druhému úniku dosud nezveřejněných nahrávek. V prvním případě se jednalo o dva muže, kteří měli ukrást materiál Michaela Jacksona. Oba byli odsouzeni k půlročnímu odnětí svobody s ročním odkladem a jednomu stu hodin veřejně prospěšných prací.

Řada států již sankce za nelegální úniky hudby zavedla – v Americe jsou za porušení autorského práva soudně nařizovány milionové pokuty, v Japonsku hrozí kromě milionových částek i  odnětí svobody na dobu dvou let. Česká republika je oproti tomu zatím pro hudební piráty téměř zemí zaslíbenou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fanoušek nelegálně zpřístupnil nové album Beyoncé. Přijde ho to draho