Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fanoušek Beatles chce klonovat Johna Lennona. Použít k tomu má jeho zub

Adam Vrána

Adam Vrána

22. 8. 2013

Kanadský zubař a letitý fanoušek liverpoolských The Beatles Daniel Zuk se hodlá pokusit o naklonování Johna Lennona. K účelu mu má posloužit DNA z jednoho ze zpěvákových zubů, který Zuk v roce 2011 pořídil na aukci.

FOTO: John Lennon

John Lennon. Zdroj: EMI music

„Pokud jsou vědci toho názoru, že se jim podaří vytvořit klon mamuta, nevidím důvod, proč by se mi totéž nemohlo povést s Lennonem,“ řekl Zuk pro magazín The Sun. „Už jen samotná představa, že bych znovu přivedl na svět jednu z největších hvězd rockové historie, je doslova dech beroucí.“

Zpěvákovu stoličku, ze které se Zuk pokusí vyextrahovat vzorky DNA potřebné pro úspěšnou realizaci pokusu, si zubař opatřil od syna někdejšího Lennonova domovníka Dota Jarletta. Ten ji před necelými dvěma lety prodal na dražbě za 20.000 liber (přibližně 600.000 korun).

Celý projekt je teprve v plenkách, Zuk však neztrácí naději, že se miliony Lennonových příznivců po celém světě jeho comebacku jednoho dne dočkají. „Co nevidět začneme s intenzivními přípravami. Pevně věřím, že se nám podaří v našem snažení uspět, nehledě na úsilí, které by nás mohlo stát.“

John Lennon zemřel 8.prosince 1980 v New Yorku poté, co ho zastřelil dnes osmapadesátiletý Američan Mark David Chapman. Zpěvákův vrah byl odsouzen na doživotí a i přesto, že už sedmkrát zažádal o podmínečné propuštění, zůstává ve vězení dodnes.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fanoušek Beatles chce klonovat Johna Lennona. Použít k tomu má jeho zub