Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fanoušci Placebo trhají kalendář. Připravuje se nová deska!

V pondělí 8. června tohoto roku zavalí pulty zbrusu nová deska kapely Placebo se záhadným názvem Battle for the Sun. Jako pilotní singl byl vybrán příjemný kousek For What It’s Worth, který tato britská parta předvede na letním hudebním festivalu Rock for People v Hradci Králové.

Populární skupina Placebo vznikla v roce 1994 v Londýně pod původním názvem Ashtray Heart. Své první album, s hity jako jsou 36 Degrees, Come Home nebo Teenager Angst, už ale natočili pod jménem Placebo v roce 1996. Následovalo poetické Without You I’m Nothing (1998), Black Market Music (2000) nebo Sleeping With Ghosts (2003). Za celých třináct let mají na svém kontě celkem pět studiových alb, jejich písničky se stávají šlágry v rádiích po celém světě.

Celý svět na to netrpělivě čeká! Jejich fanoušci se nemohou dočkat, až si ze svých domácích přehrávačů budou pouštět okouzlující melodie z nové desky pojmenované Battle for the Sun, která bude slavit narozeniny 8. června. Ano, přátelé, do jejího vydání zbývá ode dneška pouhých devatenáct dní!

Hudební publicista Josef Vlček o zmiňované novince píše: „Poprvé v historii Placeba mají skladby dohromady tvořit volný celek, v němž každá z písní může existovat samostatně. Jejich typickým rysem je dramatická gradace, kterou vytváří jak naléhavý Molkův zpěv, tak hutné psychedelické kytarové stěny. Můžete zažít ohromný posluchačský zážitek, když se necháte anglickou trojicí vtáhnout do hudby,  bičovat se mohutnými vlnami elektronického zvuku a budete nasávat jejich podivnou krásu. Battle for the Sun je romantické album, překypující city v míře, která je v obvykle přehnaně intelektuálním alternativním rocku neslýchaná. Jako kdyby na něm Molko úpěnlivě prosil o vaše vyslyšení. Udělejte to, stojí to za to.“

Další skvělá zpráva je, že o necelý měsíc později zahraje tato žádaná kapela i u nás. Těšit se na ni můžete 6. 7. na tradičním hudebním festivalu Rock for People, kde předpokládají zahrát kromě proslulých The Bitter End či Song to Say Goodbye právě songy z nového alba, například oficiální pilotní singl For What It’s Worth nebo stejnojmenné Battle for the Sun.

Placebo do Hradce Králové dorazí ve složení původních Briana Molka a Stefana Olsdala, zakládající bubeník Steve Hewit se už na novém albu nepodílí, nahradil ho talentovaný Steve Forrest.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fanoušci Placebo trhají kalendář. Připravuje se nová deska!