Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Famufest: Festival studentských filmů se blíží

Letos v listopadu se opět uskuteční již tradiční soutěžní přehlídka tvorby studentů pražské FAMU. Tento jedinečný projekt, který přijde opět s něčím novým, tentokrát s podtitulem „Rozmanitý“, přináší pestrou nabídku programu od čtvrtka 11. do neděle 14. listopadu.

FAMUFEST: festival studentských filmů se blíží

Od letošního Famufestu můžeme čekat určité změny. Asi tou největší bude změna místa konání. Místo divadla Archa budou letos festival hostit dva projekční sály: letenské kino Bio Oko a experimentální prostor NoD v Dlouhé ulici. Obě místa se však nacházejí v Praze, nedaleko od sebe.

Rozmanitý Famufest zahájí ve čtvrtek večer absolventský film katedry režie Příznaky od Tomasze Winskiho. Program je každý rok sestaven z kolekce filmů, nerealizovaných scénářů a fotografií, jež za uplynulý rok studenti vytvořili. Soutěžní filmy budou promítány v jednotlivých blocích, a to vždy jednou v Oku a jednou v NoDu, takže si budete moci vybrat podle místa, které máte radši, a času, který se vám bude lépe hodit.

Na čtvrteční zahajovací párty vystoupí ve 22 hodin duo Radqohski, jejichž „sety jsou show a proto maj atmosféru, jakou nikdo jinej nevymyslí. Pod živelnou režií týhle dvojky prýštěj gejzíry improvizací, z kterých se s chirurgickou elegancí stávaj dokonale vysoustružený zbraně“, tvrdí stránky. Jako obvykle také vystoupí řada DJ’s a na závěr festivalu zahraje v neděli kapela Dreadrot.

Každý rok přichází Famufest s něčím novým, Zdroj: oficiální stránky Famufestu

První projekce Famufestu 2010 proběhnou ve čtvrtek 11. listopadu v 10 hodin v kinu Oko a v prostoru NoDu a týž večer bude slavnostní zahájení. Vítězné filmy pak bude možné zhlédnout v sobotu (v obou prostorách) a v neděli (v NoDu) večer ve 20:30.

Více informací o festivalu najdete na jeho oficálních stránkách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Famufest: Festival studentských filmů se blíží