Menu
TOPZINE.cz
Sport

Famózní výsledky v Adventure Race. Zlato, stříbro, bronz putuje do Čech

Redakce

Redakce

23. 6. 2010

Dvanáct reprezentantů z Čech se v závodě evropského poháru v Adventure Race ve Slovinsku vyšplhalo až na stupně vítězů. Tento nonstop závod trval tři dny, které zcela ovládly smíšené české čtveřice.

Průběh závodu, Zdroj: Česká asociace extrémních sportů

Vítězným týmem se stal OpavaNet/Tilak/Merida, druhou příčku obsadil tým AlpinePro/Nutrend/Merida a bronz získal ČEPS Ekonom Praha Outdoor. Je to tedy poprvé v historii českých závodníků v extrémním závodě, kdy se podařilo obsadit všechna tři medailová místa.

Letošní odlišný způsob organizace závodu s možností vynechávání kontrol, jehož výhodou je kompaktní startovní pole, byl již využit při mistrovství světa v Portugalsku. Avšak nevýhodou je nedostatek informací o vývoji závodu, který okomentoval i kapitán týmu OpavaNet/Merida Tomáš Vaněk: „Vůbec jsme netušili, jak na tom jsme, snažili jsme se nevynechávat kontroly a to se vyplatilo. Za celý závod jsme nestihli jen tři. Jednu nešlo absolvovat kvůli počasí a jednu jsme vynechali, až když naši největší soupeři odpadli.“

Nový způsob závodění příliš nevyhovoval domácímu týmu Lima Salamon, který během druhého dne nestihl limit, a tak musel ze závodu odejít. Týmy z Francie, Švédska a Itálie vynechávaly kontroly v průběhu závodu příliš brzy, a proto se už nemohly s českými týmy utkat o medailové pozice.

Průběh závodu sjezd vody, Zdroj: Česká asociace extrémních sportů

Amatérský tým vysokoškoláků ČEPS Ekonom Praha Outdoor měl během závodu nečekaně dobré výsledky, a proto studentům Vysoké školy ekonomické vybojované třetí místo právem náleží. „ Bylo to hodně náročné, obě noci propršelo a byla hrozná zima. Kolem pěti stupňů. Na kole jsme usínali a při chůzi nám natékaly nohy. Teď se vůbec nevejdu do bot. Ale poprali jsme se s tím,“ líčí svoje dojmy Jirka Dvořák.

Českým reprezentantům budeme rovněž držet palce v jediném domácím závodě Czech Adventure Race, který se bude konat ve dnech 17. – 22. srpna v Ledči nad Sázavou. Věříme, že závod bude špičkovým vrcholem zakončení sezóny. Pokud byste i jako amatérský tým měli zájem zúčastnit se, nebojte se přijet,  jste srdečně vítáni.

Stupně vítězů, Zdroj: Česká asociace extrémních sportů

Výsledky:

  1. 1. Opavanet/Tilak/Merida (CZE, Tomáš Vaněk, Barbora Válková, Tomáš Petreček, Pavel Kurz)
  2. 2. AlpinePro/Nutrend/Merida (CZE, Petr Bloudek, Lada Dušková, Jiří Lorenz, Jarda Krajník)
  3. 3. ČEPS Ekonom Praha Outdoor (CZE, Jirka Dvořák, Míša Pačáková, Martin Mec, Pavel Palonc)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Famózní výsledky v Adventure Race. Zlato, stříbro, bronz putuje do Čech