Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Falcova duše neumírá! Posmrtná rekonstrukce

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

22. 12. 2009

FalcoJe tady skvělá zpráva pro příznivce pop rockové hudby let osmdesátých. Začátkem ledna roku 2010 vyjde nové album The Spirit Never Dies rakouského zpěváka Falca. Ale jak je to možné? říkáte si, vždyť je už několik let po smrti…

Falco, Zdroj: archiv

Falco, Zdroj: archiv

Rodilý Vídeňák Falco (vlastním jménem Hans Hölzel) slavil v polovině osmdesátých let celosvětový úspěch s hity jako Rock Me Amadeus, Der Kommissar nebo Jeanny. Poslední zmíněná skladba byla sice v té době bojkotována radiostanicemi i televizními kanály kvůli propagaci násilí a stala se v Německu největším skandálem roku 1986, ale byla také největším hitem toho roku. Pozdější návrat do světa hitparád přišel až v roce 1998 s albem a stejnojmenným hitem Out Of The Dark. Bohužel se tento comeback nesl ve smutném duchu, Falco zemřel při autonehodě v Dominikánské republice 6. února 1998. Dodnes se vedou spekulace, zda se náhodou nejednalo o připravený akt.

Může se proto zdát prakticky nemožné, aby vyšlo Falcovo nové album. Pravda je taková, že zpěvák pracoval v roce 1987 na několika skladbách. Studio však bylo zaplaveno a všichni se domnívali, že i nahrávky jsou nenávratně zničeny. Po dlouhé době se však podařilo je zrekonstruovat a vy teď máte možnost užít si toto staré nové album.

The YouTube ID of OBR2Z8owAX8& is invalid.

Na albu The Spirit Never Dies se nachází například završení triologie písně Jeanny. Kromě původních hitů Jeanny a jejího pokračování Coming Home (Jeanny Part 2), uslyšíte závěr a aktuální singl The Spirit Never Dies (Jeanny Final) a také jeho speciální mix.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Falcova duše neumírá! Posmrtná rekonstrukce