Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Faithless končí! Poslední koncert odehrán

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

5. 5. 2011

FOTO: Maxi Jazz - FaithlessFaithless, tříčlenné těleso z britské metropole, oznámili, že se svou pěveckou kariérou končí. Jejich poslední společné živé vystoupení sledovaly tisíce fanoušků v kinech.

FOTO: Maxi Jazz - Faithless

Maxi Jazz - Faithless, Zdroj: archiv kapely

Faithless – Maxi Jazz, Sister Blizz a Roll – svým rozhodnutím šokovali. Za dobu své existence vydali šest desek. Tou poslední byla The Dance, na které spolupracovala i Dido, sestra Rolla Armstronga. Vystupovali po celém světě a získali si přízeň neuvěřitelného množství fanoušků. Několikrát zavítali dokonce i do České republiky. Naposledy zde byli v roce 2010 na Open Air festivalu, kam byli pozvaní jako hlavní hvězdy.

Jejich poslední koncert se konal 8. dubna v londýnské Brixton O2 Academy. Díky satelitu a digitálním technologiím ale mohlo poslednímu pěveckému výkonu přihlížet mnohem více lidí. Koncert se totiž vysílal živě v kinech a na velkoplošných obrazovkách v Británii, Irsku, Belgii, Estonsku, Německu, Litvě, Lucembursku, Nizozemí, Norsku, Polsku a Rumunsku.

Kromě nezapomenutelné a velmi emotivní atmosféry, jež vznikla přímo v Londýně, se tak poslední vystoupení tohoto tria stalo velkou taneční party v mnoha zemích. Fanoušci byli k nezastavení, tančili všude, kde jim to jakkoli malý prostor dovoloval. Díky skvělé technice se k fanouškům dostal nejen velmi kvalitní obraz, ale také zvuk. Ten zněl fanouškům tak, jako by se nacházeli přímo v klubu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Faithless končí! Poslední koncert odehrán