Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Faithless bouchnou na prvním ročníku českého festivalu Open Air Festival 2010

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

26. 7. 2010

Maxi Jazz - Faithless, Zdroj:archiv!Vstupenky!Maxi Jazz, Sister Bliss, Rollo Armstrong a také Dido. Že to nikomu nic nenaznačuje? A co když se řekne Faithless? To už bude v obraze znatelně více lidí. Na multižánrovém festivalu Open Air v Panenském Týnci.

Faithless, Zdroj:archiv

Faithless, Zdroj: archiv

První hrátky s hudební chemií v podobě anglické skupiny Faithless se datují až do roku 1995, kdy se Maxi Jazz, Sister Bliss a Rollo Armstrong dali společně dohromady. Nesmí se opomenout ani Dido, sestra Armstronga, která svou kariéru začínala právě spoluprací se skupinou Faithless.

>>> Faithless zahrají na Open Air Festivalu. Vstupenky kupujte od 880 korun zde. <<<

Kapela kombinuje taneční styl hudby s hip hopem. V jejich skladbách lze zaslechnout směsici dance, techna, trance či trip hopu.

Maxi Jazz, frontman skupiny, je rapovým zpěvákem, v jehož textech často bývají opravdová spirituální témata a také socio-politický obsah.

Sister Bliss je pro kapelu nepostradatelná kvůli tomu, že většinu hudby vytváří ona sama. A ať je tomu elektronicky nebo hrou na piano, violu či saxofon a basu, vždycky to stojí za to. Asi jen těžko by se kapela dostala až sem, kdyby tomu bylo jinak.

Časovaná hudební bomba není semtex, ale Faithless

Rollo Armstrong je zase spíše producentem Faithless a svědomitě se o ně dokáže postarat. I když asi už nemá tolik práce s představováním svých oveček.

Hned první studiové album Reverence lámalo žebříčky prodejnosti po celém světě. A především díky skladbám Insomnia a Salva Mea. Taneční kluby byly doslova bombardovány žádostmi o muziku od Faithless. K dalším známým hitům patří God is a DJ nebo We come one.

Od té doby Faithless vydali sedm studiových kompaktů, tři remixovaná alba a devět dalších kompilací včetně DVD.

Faithless v Čechách na Open Air festivalu

Na co tato sestava sáhne, to se jim podaří. Téměř všechny singly, jež se dostanou do rádií a hitparád, jsou nakonec doslova bomby. A našinec má letos možnost vidět všechny členy kapely na Open Air festivalu, který se koná od 12. do 14. srpna na letišti v Panenském Týnci. Lístky na tento festival jsou zatím v prodeji za 880 korun a koupit je můžete online zde. Za 1 666 korun lze zakoupit VIP vstupenku, která zahrnuje VIP parkoviště, VIP stanové městečko a VIP zónu festivalu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Faithless bouchnou na prvním ročníku českého festivalu Open Air Festival 2010