Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Factory Fashion Market: Brno dokázalo, že má styl

Redakce

Redakce

16. 6. 2010

Ve dnech 10. – 12. června se v Brně konal první ročník Factory Fashion Market – festivalu nezávislé módy – společně s Burning Beats party. Vydala jsem se tedy na tuto akci společně s redaktorem Martinem a fotografem Ondrou. V brněnské zbrojovce jsme strávili společně celý pátek.

Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Na tuto akci se sjelo mnoho mladých návrhářů, umělců a hudebníků z České republiky a ze Slovenska. Pokud jste na této akci čekali jen studenty a mladé lidi, mýlili jste se. V prostředí těžce připomínající nějaké drogové doupě se nás mačkaly stovky. Stovky lidí hladových po módě, stylu, nových kouscích do šatníků a nových zážitcích.

V průběhu celé akce jste mohli nakupovat u stánků od odpoledne do půlnoci, poslouchat živou hudbu a ve večerních hodinách zhlédnout módní přehlídky. Já jsem si nejvíce oblíbila překrásně kýčovité doplňky od Jane Bond.

Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Celkově bych akci rozdělila na dvě části… Tu dobrou a tu špatnou.

První část hodnotím jako skvělou. Lidí tak akorát, všichni milí, ochotní se s vámi bavit, ačkoli je vidíte poprvé v životě. Několikrát jsme obešli celou budovu č. 7 dokola, ale stále se bylo na co dívat. Dalším kladem bylo, že jste si mohli s designéry věcí, co se vám líbily, rovnou popovídat, zeptat se na to, co vás zajímalo. Zkrátka příjemně strávený čas!

Druhou částí, tou špatnou, bych nazvala tu, která nastala kolem osmé hodiny večer. Návaly lidí v malé, špatně větrané budově, přehlídka měla vypuknout, ale ono nic! Tak tedy čekáme pod pódiem, kde hraje nějaká uřvaná skupina s kytaristou zřejmě pyšným na svoje pozadí, protože obličejem se k publiku vůbec neotočil… Tak tedy čekáme.

Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Půl hodiny, třičtvrtě hodiny, Martin odchází, já tedy stojím venku úplně sama a přemýšlím, zda vůbec stojí za to tu zůstat. Přidávám se k partě lidí, sem tam s nimi prohodím slovo na téma Kdy už to začne? a držíme místo úplně vepředu, přímo pod molem, které teprve začali organizátoři stavět. Dalších několik minut a na molo vchází moderátor celé přehlídky. Všechno, co řekl, byla jedna velká reklama na salon Tony&Guy – jejich hlavního sponzora, což na zábavě moc nepřidalo. Chtělo se mi porušit jakoukoliv etiku a zařvat: ,,Sakra už pohni!“

Zůstala jsem jen na přehlídku prvních dvou značek: Nonclone a We are not sisters. Design byl skvělý a neotřelý! Ovšem v pauze mezi druhou a třetí přehlídkou moderátor začal předčítat ceník již zmiňovaného salonu. V tu chvíli se prodírám davem a odcházím, načuchlá kouřem a něčím, čím mě polil ten pán, co stál za mnou.

Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Jen návštěvníci akce dělali jednu velkou přehlídku, troufám si říct mnohem lepší než tu organizovanou. Vybrali jsme pro vás a nafotili ty nejlepší! Jako nejlepší z nejlepších hodnotíme slečnu s tričkem s Obamou. Vyrobila ho sama a všichni jí tleskáme za skvělý nápad!

Pokud teď litujete, že jste tuto akci nenavštívili, a ptáte se, zda budete mít možnost navštívit ji i příští rok, pokusila jsem se to zjistit. Prý je to ve hvězdách…

[album:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Factory Fashion Market: Brno dokázalo, že má styl