Facebook v ulicích má na zdech stovky příspěvků. Ručně vyráběných

FOTO: wallpeople_barcelona

Spousta tematicky propojených plakátů, obrázků a dalších předmětů na jedné zdi. I tak by se dal popsat projekt s názvem Wallpeople. Odráží moderní způsob komunikace mezi mladými lidmi.

Wallpeople je kreativní projekt, jehož kořeny sahají do španělské Barcelony. Během tří let své existence se však stihl rozšířit do čtyřiceti měst napříč zeměkoulí. Cílem je poskládat unikátní koláž přímo v ulicích města; zúčastnit se může naprosto kdokoliv a každý názor či příspěvek je vítán. Lidé tak mohou vyjádřit sami sebe a zároveň komunikovat s ostatními, ať už se jedná o aktéry, či náhodné kolemjdoucí.

Projekt má reflektovat aktuální směřování tvoření a mezilidské komunikace: lepení uměleckých příspěvků na skutečnou zeď teď jistě vzbudí asociaci s facebookem i ve vás. Česká republika se sice zatím nezapojila, Wallpeople je však otevřena všem; s realizací tak můžete začít klidně právě vy. Tématem posledního ročníku byla hudba, předchozí roky to bylo třeba jaro nebo štěstí.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá
Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*