Menu
TOPZINE.cz
Sport

Facebook smazal profil Kate Middleton. Mysleli si, že jde o podvrh

Redakce

Redakce

31. 5. 2011

Kate Middleton přišla o svůj účet na Facebooku. Nejde však o novomanželku z královské rodiny, ale o nadšenou cyklistku z Bostonu ve státě Massachusetts. Když se Kate pídila po důvodech, proč jí byl smazán profil, bylo jí sděleno, že v jejím případě se jedná o podvrh, když se vydává za  Kate Middleton z Velké Británie.

Kate Middleton

Katen Middleton přišla o svůj účet na Facebooku. O britskou princeznu se však nejedná Zdroj: youtube.com

Některá média pak na základě uvedeného doporučovala Kate Middleton, aby její zaměstnavatel, cyklistická prodejna ATA, dál uváděl její jméno na svých stránkách a aby pokud možno mluvila s britským akcentem.

„Rozhodně nemám zájem předstírat, že jsem Britka,“ říká Kate, původem z Louisville v Kentucky. „A opravdu nemám zájem předstírat, že jsem ta jiná Kate Middleton a v zásadě odmítám přistoupit na požadavky jako například mluvit s britským akcentem.“

Tahle záměna začala v lednu tohoto roku, kdy se Kate Middleton pokoušela zalogovat na svůj profil na Facebooku a zjistila, že byl zrušen pro podezření z podvrhu. Odepsala tedy zpět na Facebook, že je opravdu Kate Middleton, a jestli by tedy mohla dostat svůj profil zpět. „Facebook zablokoval můj profil kvůli falešnému jménu,“ zmínila se pak na další sociální síti Twitter.

Kate Middleton

O účet na Facebooku byla připravena princeznina americká jmenovkyně Foto: Reprofoto

Později ještě navíc zjistila, že Facebook zrušil veškerá označení na fotografiích, kde Kate byla zobrazena. „Další důkaz toho, že v podstatě neexistujete, pokud nejste královského původu,“ uvedla na Twitteru. Profil jí poté byl obnoven asi o týden později.

Navíc nebyla jedinou Kate Middleton, která musela kvůli blížícímu se královskému sňatku čelit dočasnému zrušení profilu na oblíbené sociální síti. Alespoň tři další ženy tohoto jména – Australanka a dvě Britky – byly ze svého profilu vykopnuty, aby jim pak byl umožněn návrat hned poté, co bylo ověřeno, že se opravdu jedná o Kate Middletonové.

Jak uvedla mluvčí jmenované sociální sítě, snaží se společnost blokovat falešné profily. Vedoucí manažer ještě dodal, že k některým chybám nevyhnutelně dochází, pokud chtějí udržet síť bezpečnou.

Americká Kate Middleton není se svou  slavnější jmenovkyní v jakémkoli vztahu a mají jen pramálo společného. „Obě máme hnědé vlasy a jsme na očích.“ Frmolu okolo své osoby hodlá využít k tomu, aby přilákala pozornost na cyklistický etapový závod z Bostonu do Provincetownu. Na něm chce vybrat peníze a podpořit jimi nemocné sklerózou. Pokud vybere alespoň 10 tisíc dolarů, slíbila Kate, že se na tandemovém kole sveze ve svatebních šatech s mužem, jenž je princi Williamovi alespoň podobný.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Facebook smazal profil Kate Middleton. Mysleli si, že jde o podvrh