Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Facebook bude mít na podzim svůj film – plný sexu, geniality, peněz a zrady

Redakce

Redakce

12. 7. 2010

Socální síť Facebook je fenoménem dnešní doby. Káždý ho zná, někteří si zde založili účet. Můžete zde potkat lidi z celého světa, sdílet s přáteli svoje myšlenky, fotky, videa a vůbec vše co chcete zveřejnit. Na svět tak přichází i nové drama The Social Network.

FOTO:the-social-network-movie-2

Justin Timberlake, Zdroj: archiv

Facebook nepřišel na svět sám od sebe. Film The Social Network je adaptací knihy Bena Mezricha s dlouhým názvem The Accidental Billionaires: The Founding of Facebook, a Tale of Sex, Money, Genius and Betrayal. U nás vyšla v překladu jako Miliardáři z Facebooku: Příběh zakladatelů společnosti plný sexu, peněz, geniality a zrady.

Scénář sepsal Aaron Sorkin a režie se ujal David Fincher. Výkonného ředitele Facebooku Marka Zuckerberga si zahraje Jesse Eisenberg (Zombieland), filmovou postavu zakládajícího prezidenta Facebooku ztvární zpěvák Justin Timberlake. Novinka má v ČR premiéru v listopadu 2010.

Harvardští vysokoškolácí Eduardo Saverin a Mark Zuckerberg, kteří byli mezi svými vrstevníky outsidery, měli nadání jak pro matematiku, tak i pro trapasy se ženami. Mark jakožto počítačový génius prvního řádu přišel jedné osamělé noci na nový nápad. Naboural se do univerzitního počítačového systému, kde zcizil databázi studentek. Tak se na Harvardské koleji zrodil Facebook. Poté následovalo životní dobrodružství plné žen a peněz, ale mezi přátele přišly také rozpory.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Facebook bude mít na podzim svůj film – plný sexu, geniality, peněz a zrady