Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Eyes Set To Kill v Praze zanechali skvělý dojem

Radek Kolínský

Radek Kolínský

2. 4. 2011

Poslední březnové pondělí patřilo v Rock Café fanouškům metalcoreové a posthardcoreové scény. Na seznamu hrajících kapel stála tři jména – Stray From The Path, Vanna a nakonec Eyes Set To Kill. Důkazem, že se koncert vyvedl, byl mohutný řev, potlesk a pískot.

Eyes Set To Kill, Zdroj: oficiální myspace kapely

Eyes Set To Kill, Zdroj: oficiální myspace stránky kapely

Dvěře klubu se otevřely již v 19 hodin. Někteří fanoušci využili koupi lístku na místě, proto se vytvořila fronta. Radost si také mohli udělat nákupem trička, mikiny, ale také placky a podobných suvenýrů.

Při zhasnutých světlech a mohutném soundu bicích začala své vystoupení americká parta Stray From The Path. Jejich frotman evidentně podporoval Vannu, druhou předkapelu, jelikož měl na sobě tričko s potiskem následující skupiny. Co se týče jeho hlasu, v klidnějších pasážích mi trochu připomínal zpěváka a rapera Zacka de la Rocha, z Rage Against The Machine.

Otočky baskytaristy a nastupuje Vanna

Již po první písničce následovalo nejedno díky na adresu zdejších fanoušků. Show této party se, kromě jiného, honosila také hromovým zvukem elektrické kytary a baskytary. Největší energii (nepočítaje zpěváka) ze sebe asi vydal baskytarista – ten se během písniček několikrát otočil o 360 stupňů. Na první kapelu to bylo více než dobré. Toužebný přídavek se ovšem bohužel nekonal.

Když na pódium vtrhla bostonská Vanna, začala spolu s jejich vystoupením i pestřejší světelná párty. Díky jejich oblíbenosti někteří fanoušci považovali za hlavní hvězdu večera právě je. Kdo některé členy neznal, tomu kytarista určitě připomněl Jeremyho McKinnona z A Day To Remember a baskytarista slavného Freddieho Mercuryho z Queen. Nejvíce byla aktivní první řada, kde diváci do rytmu skákali až do půlmetrových výšek. Zpěv Daveyho Muiseho se příjemně rozléhal v uších všem posluchačům. Během konce několikrát také poděkoval na účet Prahy.

Těsně před začátkem koncertu Eyes Set To Kill se slečny Rodriguezovy procházely po klubu, fotily se svými fans a podobně. Poté začalo jejich vystoupení, jež se po celou dobu neslo ve stejném duchu – skvělá show, nádherně procítěná a plná emocí. Typicky krásný a až hysterický zpěv Alexie panoval celé vystoupení, zrovna tak její sestra Anissa byla nepřehlédnutelná. Házela hlavou a užívala si koncert stejně tak jako zbytek party.

Zpěvák během jedné skladby pobídl fanoušky k moshingu, později, aby házeli rukama zprava doleva a dostal ze sebe pár vět obsahující slovo fuck. Jako přídavek zahrála zpěvačka na svou elektrickou kytaru jednu písničku. Eyes Set To Kill zahráli přibližně deset songů, z těch známějších například Liar In The Glass. Jejich vystoupení bylo opravdu krásným závěrem celého večera.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Eyes Set To Kill v Praze zanechali skvělý dojem