×
TOPZINE.cz

Eyes Set To Kill v Praze zanechali skvělý dojem

Poslední březnové pondělí patřilo v Rock Café fanouškům metalcoreové a posthardcoreové scény. Na seznamu hrajících kapel stála tři jména – Stray From The Path, Vanna a nakonec Eyes Set To Kill. Důkazem, že se koncert vyvedl, byl mohutný řev, potlesk a pískot.

Eyes Set To Kill, Zdroj: oficiální myspace kapely
Eyes Set To Kill, Zdroj: oficiální myspace stránky kapely

Dvěře klubu se otevřely již v 19 hodin. Někteří fanoušci využili koupi lístku na místě, proto se vytvořila fronta. Radost si také mohli udělat nákupem trička, mikiny, ale také placky a podobných suvenýrů.

Při zhasnutých světlech a mohutném soundu bicích začala své vystoupení americká parta Stray From The Path. Jejich frotman evidentně podporoval Vannu, druhou předkapelu, jelikož měl na sobě tričko s potiskem následující skupiny. Co se týče jeho hlasu, v klidnějších pasážích mi trochu připomínal zpěváka a rapera Zacka de la Rocha, z Rage Against The Machine.

Otočky baskytaristy a nastupuje Vanna

Již po první písničce následovalo nejedno díky na adresu zdejších fanoušků. Show této party se, kromě jiného, honosila také hromovým zvukem elektrické kytary a baskytary. Největší energii (nepočítaje zpěváka) ze sebe asi vydal baskytarista – ten se během písniček několikrát otočil o 360 stupňů. Na první kapelu to bylo více než dobré. Toužebný přídavek se ovšem bohužel nekonal.

Když na pódium vtrhla bostonská Vanna, začala spolu s jejich vystoupením i pestřejší světelná párty. Díky jejich oblíbenosti někteří fanoušci považovali za hlavní hvězdu večera právě je. Kdo některé členy neznal, tomu kytarista určitě připomněl Jeremyho McKinnona z A Day To Remember a baskytarista slavného Freddieho Mercuryho z Queen. Nejvíce byla aktivní první řada, kde diváci do rytmu skákali až do půlmetrových výšek. Zpěv Daveyho Muiseho se příjemně rozléhal v uších všem posluchačům. Během konce několikrát také poděkoval na účet Prahy.

Těsně před začátkem koncertu Eyes Set To Kill se slečny Rodriguezovy procházely po klubu, fotily se svými fans a podobně. Poté začalo jejich vystoupení, jež se po celou dobu neslo ve stejném duchu – skvělá show, nádherně procítěná a plná emocí. Typicky krásný a až hysterický zpěv Alexie panoval celé vystoupení, zrovna tak její sestra Anissa byla nepřehlédnutelná. Házela hlavou a užívala si koncert stejně tak jako zbytek party.

Zpěvák během jedné skladby pobídl fanoušky k moshingu, později, aby házeli rukama zprava doleva a dostal ze sebe pár vět obsahující slovo fuck. Jako přídavek zahrála zpěvačka na svou elektrickou kytaru jednu písničku. Eyes Set To Kill zahráli přibližně deset songů, z těch známějších například Liar In The Glass. Jejich vystoupení bylo opravdu krásným závěrem celého večera.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..