Hokejová Tipsport extraliga má za sebou čtvrfinálové série. Do semifinále se ze čtyř dvojic probojoval Třinec, obhájci titulu z Pardubic, Vítkovice a po velkém boji také Slavia Praha.

Extraliga má za sebou čtvrtfinálové série

Osm hokejových arén bylo svědkem urputných bojů o hokejový puk, radovat se ale mohli jen ve čtyřech z nich Zdroj: sxc.hu

Maraton dvaapadesáti kol v základní části nejprve určil šestku čtvrtfinalistů, dodatečné předkolo pak šestici doplnilo o další dva celky. Do čtvrtfinálových bojů tak nastupovala mužstva Třince, Liberce, Vítkovic, Zlína, Pardubic, Českých Budějovic, Slavie a Litvínova.

Litvínov kousal, ale nakonec na favorita nestačil

V první sérii se představil největší favorit Třinec, proti kterému stál soupeř z Litvínova. Úvodní čtyři utkání byla vyrovnaná a oba celky si držely domácí neporazitelnost. Tak to pokračovalo i v pátém zápase, kdy si Oceláři znovu hladce došli pro vítězství. Celá série se následně přesunula do Litvínova. Litvínov začal utkání dobře, když vstřelil úvodní branku. Od druhé třetiny už ale stříleli góly pouze hosté. Sedmé utkání nakonec skončilo 1:4 a Třinec postoupil do semifinále celkovým vítězstvím 4:2 na zápasy. Nejvýraznější postavou byl třinecký Martin Růžička, který se postaral o šest branek.

Pardubice nedaly Zlínu šanci

Ve druhé sérii vyzval obhájce titulu z Pardubic hokejisty Zlína. Lepší výchozí pozici měl Zlín, který by případné sedmé utkání hrál na domácím ledě. Jenže Pardubice jsou mistry strategie. Oba úvodní duely ve Zlíně vyhrály a na východě Čech se mohlo rozhodnout. Ovšem hráči PSG Zlín se nevzdávali a první utkání v Pardubicích dovedli až na samostatné nájezdy. Ty ovšem prohráli. Čtvrtý zápas už byl jasně v režii Pardubic, které vyhrály 6:2. Hráči HC Eaton Pardubice tedy postoupili do semifinále v nejkratším možném čase, když zdolali Zlín 4:0 na zápasy. Nejproduktivnější dvojicí vítězů byli Petr Koukal a Jan Starý.

Zlín – Pardubice – 0:4 na zápasy

Zlín – Pardubice – 3:4p

Zlín – Pardubice – 2:4

Pardubice – Zlín – 2:1n

Pardubice – Zlín – 6:2

Vítkovice přešly přes Jihočechy

Hodně vyrovnaná měla být třetí série, kde se proti sobě postavily týmy HC Mountfield České Budějovice a HC Vítkovice Steel. Kvůli tenisovému utkání Davis Cupu mezi ČR a Kazachstánem, které se konalo ve vítkovické ČEZ Areně, se začínalo v Č. Budějovicích a hned první utkání přineslo překvapení, když Vítkovice dokázaly vyhrát. Druhý domácí zápas proměnil Mountfield v exhibici a vyrovnal stav zápasů na 1:1. Vítkovice na domácím ledě čekala tři přetěžká utkání. Domácí dokázali dva zápasy dovést do vítězného konce a v Českých Budějovicích mohli hráči Vítkovic rozhodnout o svém postupu. Vítkovice v rozhodujícím zápase vstřelily dvě branky, což jim stačilo. Domácí hokejisté Budějovic marně dobývali branku Romana Málka a své místo v semifinále museli přepustit Vítkovicím, které zvítězily 4:2 na zápasy. Ústřední postavou této série byl Viktor Ujčík, který nastřílel ve své kariéře v play-off už 56 branek.

Série plná zvratů nakonec pro Slavii

Nejnapínavější byla čtvrtá série, kde se utkali hráči Bílých Tygrů Liberec a HC Slavia Praha. Začínalo se v Liberci, kde dokázala Slavia jedno ze dvou utkání vyhrát. Na domácím ledě zvládla obě utkání a byla blízko postupu. Liberec se ale nevzdal a na domácím ledě vybojoval své druhé vítězství a snížil stav série na 2:3. Slavia mohla doma rozhodnout, ovšem hráči Liberce bojovali skutečně jako stateční tygři a vyválčili v O2 areně vítězství po samostatných nájezdech a v Liberci mohli celou sérii ukončit. Poslední utkání přineslo velké drama. Liberec ještě pět minut před koncem třetí třetiny vedl o dvě branky, ale Slavia si famózním finišem vybojovala prodloužení, kde rozhodla o svém postupu do semifinále. Liberec nejvíce těžil ze hry Petra Nedvěda, který si v sedmi zápasech připsal 10 kanadských bodů (7+3), oporami obou týmů byli brankáři Tomáš Vošvrda na straně Bílých Tygrů a slávistický Miroslav Kopřiva.

Liberec – Slavia – 3:4p

O postupující čtveřici je tedy rozhodnuto. Roli papírového favorita splnily celky Třince  a Vítkovic. V semifinále je doplní Pardubice a pražská Slavia. Boj o finále vypukne již v sobotu 19. března, kdy se proti sobě poprvé představí hokejisté Vítkovic a Pardubic. V pondělí se pak rozjede série mezi Třincem a Slavií. Finálová dvojice bude známa nejpozději 1. dubna.