Menu
TOPZINE.cz
Apetit

EXPO 2010: Arnošt Lustig zahájí výstavu o Franzi Kafkovi

Redakce

Redakce

3. 9. 2010

Arnošt Lustig s Markétou MališovouDo českého pavilonu na EXPO 2010, který se koná v čínském Šanghaji, zavítá výstava Franz Kafka a Praha.  Slavnostně ji zahájí spisovatel Arnošt Lustig v doprovodu ředitelky Společnosti Franze Kafky Markéty Mališové.

Arnošt Lustig s Markétou Mališovou

Arnošt Lustig s Markétou Mališovou, Zdroj: commons.wikimedia.org

Výstava potrvá od 4. do 19. září a organizuje ji Společnost Franze Kafky. Do Číny na zahájení odletí ředitelka Společnosti Markéta MališováArnošt Lustig, který v den začátku akce uvede do čínštiny přeložený román Bílé břízy.

Kafka v dobré společnosti

Návštěvníci výstavy a čínští obdivovatelé Franze Kafky budou moci shlédnout obrovské dobové fotografie spisovatele nebo faksimile jeho rukopisů. K vidění budou také fotografie s motivy Prahy od amerického fotografa českého původu, Jana Lukase.

FOTO: Arnošt Lustig

Spisovatel Arnošt Lustig, Zdroj: commons.wikimedia.org

Uprostřed výstavní haly bude stát starý psací stůl, který symbolizuje místo setkání spisovatelů se čtenáři. Právě tam Lustig usedne a představí svou knihu.

Šanghaj nebo Terezín?

Arnošt Lustig má k Šanghaji speciální vztah. Kdyby ho neodvedli do Terezína, pravděpodobně by v tomto čínském městě žil. „Do Šanghaje se těším, je to pro mě osudové město. Tatínek za války zaplatil gestapu výkupné na cestu do Číny, ale nejeli jsme do Šanghaje, nýbrž do Terezína,“ prozradil známý český spisovatel.

Čínská Šanghaj

Čínská Šanghaj, Zdroj: commons.wikimedia.org

Šanghaj nebude jediným místem cesty Lustiga a Mališové. Centrum Franze Kafky od 14. září pořádá další výstavu v jihokorejském Soulu. Zde bude Lustig přednášet na univerzitě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

EXPO 2010: Arnošt Lustig zahájí výstavu o Franzi Kafkovi