Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Explorer Club v New Yorku. Je libo prasečí bulvu?

Redakce

Redakce

23. 4. 2011

Kreativitě se meze nekladou. Tímto heslem se řídili v mezinárodním klubu objevitelů, když své hladové hosty šokovali netradiční hostinou. Nakoukněte pod pokličku Explorer klubu v NY.

FOTO: Hosté se ničeho nezalekli a jídlo si velice pochvalovali

Hosté se ničeho nezalekli a jídlo si velice pochvalovali, Zdroj: youtube.com

Pro New York existuje mnoho synonym jako například socha Svobody, mrakodrapy, Empire State Building, 5th Avenue, drahý podnájem či seriál Sex ve městě. Avšak tím výčet zdaleka nekončí, New York je také město kvalitní ekonomiky, politiky, vzdělání, kultury a vědy.

Umí být Newyorčané originální?

FOTO: Prasečí bulvy mohou být velkou pochoutkou

Prasečí bulvy mohou být velkou pochoutkou

Na místě, kde žije více než devatenáct milionů lidí, je již na první pohled patrný konkurenční boj. Proto jsou organizátoři čehokoliv povinni vytasit svou nejmocnější zbraň, a to originalitu. I pořadatelům dobročinného večírku rozhodně důvtip nechyběl. No řekněte sami, nemáte chuť na prasečí bulvu?

Nejen domorodci žijící v pralese mají na svém jídelníčku rozličný hmyz či plazy, ale také sofistikovaní vědci a výzkumníci, lidé z Explorer Club. Jedná se o mezinárodní klub, založený v roce 1904. Jeho úkolem je podporovat rozvoj na poli vědy a výzkumu. Jeho členové zkoumají moře, souš, vzdušný prostor i vesmír.

Úspěchy klubu

první pokořitelé severního pólu

první pokořitelé jižního pólu

prvenství ve zdolání vrcholku Mount Everest

prvenství ve zdolání nejhlubšího bodu oceánu

Bohaté menu

Každoročně pořádá klub tematicky zaměřené večeře v hotelu Waldorf, přičemž pro hosty jistě nezapomenutelnou byla tabule složená z originálních pokrmů jako například aligátoří tlapičky, pavouci, brouci, červi, žížaly či škorpioni. Jak se říká: ,,Co dům dá.“

Tato exotická kuchyně zaskočila nejednoho návštěvníka, avšak sklidila velký úspěch. Páni kuchaři dokázali z docela odpuzujících a v kuchyni ještě živých zvířátek vykouzlit doslova umělecká díla. Hosté si pak pro tyto pochoutky běhali, seč jim síly stačily.

Bohatý a nápaditý raut také mnohým vykouzlil úsměv na tváři a vtipnou historku pro vnoučata. Tato událost zajisté nasadila vysokou laťku letošní již 107. večeři klubu na téma – Výzkum 2012 : Májské proroctví.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Explorer Club v New Yorku. Je libo prasečí bulvu?