Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Exotická dovolená u moře pro dva. Přinášíme 5 tipů na romantiku, pláže a krásy přírody

Redakce

Redakce

13. 8. 2012

Nejkrásnější místa dovolené, na které nejde jen tak zapomenout. Pět krásných pláží světa, kde si užijete exotiku, nádhernou přírodu i romantiku.

FOTO: Borneo

Ostrov Borneo je třetím největším ostrovem světa. Zdroj: scx.hu

Borneo

Borneo patří mezi nejkrásnější ostrovy Malajsie. Velká část ostrova je pokryta pralesem. Návštěvníci Bornea ocení zejména panenskou přírodu a dlouhé písčité pláže, které neznají konců. Řadí se mezi nejkrásnější lokality milovníků potápění, protože podmořský život v bornejských vodách je velmi pestrý. Navíc se zde nachází nejvyšší hora Malajsie a jihovýchodní Asie Mt. Kinabalu, která se tyčí do výšky 4101m.

FOTO: egyptEgypt – Hurghada

Hurghada je nejvýznamnější z egyptských letovisek, rozkládajících se podél pobřeží Rudého moře. Krásné pláže, čistá voda a bohatý podmořský život, nejen to Hurghada nabízí turistům. Korálové útesy v Rudém moři patří k nejkrásnějším na světě vzhledem k rozmanitosti zdejší podmořské fauny i flóry. Nachází se zde přes 100 hotelů. Letovisko vzniklo z původně malé vesničky v Africe, kterou Hurghada kdysi bývala.

Pro mladší se nabízí rušný noční život, nepřeberné množství restaurací, barů a diskoték. A to nepočítáme pestrost výletů, které se v této africké destinaci nabízí.

FOTO: ibizaŠpanělsko – Ibiza

Bílý ostrov lásky je omýván Středozemním mořem. Romantiku ostrova dotváří překrásná krajina plná borových a piniových hájů. Po celém ostrově jsou rozesety malinkaté pláže, kde budete mít své soukromí po celou dobu dovolené. Ibiza nabízí daleko víc než jen spoustu hudby a do rytmu se vlnících tanečníků. Zde si přijde na své každý, cituplné duše, milovníci přírody i turisté toužící po rušném nočním životě.

FOTO: nový zelandNový Zéland

Uprostřed jihozápadního Pacifiku leží Země dlouhého bílého oblaku, jak místní nazývají Nový Zéland. Nový Zéland je ideální pro venkovní sporty, ráj pro dobrodruhy milující vodu, hory, létání a skákání. Malé oblasti tvořené různými typy krajin –  od jezer, ledovců, pláží, buší až po sopky – upoutají každého turistu. Nový Zéland je jednou z nejčistších oblastí světa. Za zhlédnutí stojí zátoka Bay of Plenty, největší město Auckland a Sky Tower a užasný Northland.

Foto: vietnamVietnam – Halong zátoka

Jižní pobřeží je poseto řadou malých ostrůvků s čistou průzračně tyrkysovou vodou. Sever Vietnamu zase tvoří hory a bujná vegetace. Tisíce kilometrů dlouhé pláže přímo vybízejí k lenošení a pozorování romantického západu slunce. Nejznámější zátoku Halong si nenechá ujít žádný turista hledající krásy Vietnamu. Zátoka je poseta tisíci ostrůvky a patří právem k největším přírodním krásám této země.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Exotická dovolená u moře pro dva. Přinášíme 5 tipů na romantiku, pláže a krásy přírody