Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Exkluzivní video: Zpěvačka Marleen vydává nový klip Fallin s českým týmem

Markéta Pešková

Markéta Pešková

21. 11. 2014

Nová nadějná zpěvačka srbského původu Marleen obklopená převážně českým týmem spolupracovníků právě vydává svůj druhý klip Fallin, který vám exkluzivně přinášíme společně s rozhovorem. Nechť se líbí.

Jsi zpěvačka na začátku své kariéry. Jak jsi se k hudbě dostala a co tě přivedlo až do showbyznysu?

Pro mě to vlastně není o showbyznysu. Já to beru jako příležitost těšit ostatní svým hlasem, zažívám přitom spoustu legrace a v každé písni je i poselství, které chci s lidmi sdílet.

Původem jsi Srbochorvatka, víme, že jsi chvíli žila v Anglii, teď ve Francii. Co je příčinou tvého cestování? Ovlivňuje to i tvůj přístup k hudbě?

Narodila jsem se Srbsku hned po válce a pak jsem se přestěhovali do Rakouska a pak do Velké Británie kvůli mojí mamce, která tu zemi miluje již od dětství. Nyní žijeme ve Francii, protože to tady pro změnu miluje můj otec. Bylo mi zprvu dost smutno z toho, že opouštím “svou” Anglii, ale pak jsem se zamilovala do francouzských hor, které jsou nedaleko našeho domu a teď už je Francie také “moje”. Ohledně mojí hudby můžu říct jen to, že každý životní zážitek má vliv na hudbu, kterou tvoříte, stejně jako to, jak v životě smýšlíte. Je to nevyhnutelné a podle mého názoru také krásné, že to tak funguje.

Klip Next Summer

Nedávno jsi přijela do Čech natočit videoklipy. Proč zrovna sem? 

Tomáš Krejčí, kterého jsme poznali s mým tátou na naší dovolené v Rakousku je ten, který mi dal tuhle skvělou příležitost a všechno zorganizoval. Přirozeně tedy následovalo rozhodnutí, že na natáčení přijedu do Čech. Natáčeli jsme převážně v nádherném městě Opočno, kde okolní příroda i celá krajina je prostě úžasná.

Můžeš nám prozradit, s jakými lidmi spolupracuješ, kdo ti pomáhá rozjet hudební kariéru?

Tomáš Krejčí samozřejmě a úžasný tým jeho spolupracovníků a pak v neposlední řadě i moji rodiče. Ti všichni umožnili, aby se moje sny vyplnily.

Klip Fallin

Pověz nám něco o tvém novém singlu? 

“Fallin” je píseň o tom nadchnout se a být vzůru nohama pro něco nového, nečekaného a velmi vzrušujícího. Klip je plný legrace a rytmu, který vás radostně nakopne. Miluju ho. Ondřej Brousek složil hudbu, já napsala text a pak jsme si spolu sedli a všechno sladili. Byl to pro mě úžasný zážitek a Ondřej mě hodně naučil.

Šušká se, že bys mohla být obsazena do nového projektu producentů Hry o trůny. Jaké jsou tvé filmové ambice? Jak se o tobě dozvěděli?

Hru o trůny jsem nikdy neviděla ani nečetla, takže až Tomáš (Krejčí) mi vysvětlil jaká úžasná příležitost to vlastně je. Po pravdě jsem z toho sice nadšená, ale také trochu v šoku a nervózní, protože budu muset naplnit asi velká očekávání a třeba ještě budou někoho prosit, aby to rychle vzal za mě. (smích)

Jak vzniká tvá hudba? Kdo stojí za vznikem písní? 

Jakmile mám hudbu, tak už potřebuju jenom sebe, tužku a mojí fantasii. Potom svůj text projdu s ostatními dokud nemám pocit, že jsem udělala to nejlepší, co dokážu. Když mi dojdou nápady, jdu se projít nebo začnu číst knihu a nebo se snažím najít ve svém okolí inspiraci. Většinou ji najdu v chování lidí v mém okolí. ‘Next summer’složil Omar Khaouaj a ‘Fallin’ Ondřej Brousek a oba mi hrozně moc pomohli s nahráváním ve studiu a jsem jim oběma moc vděčná za jejich podporu, trpělivost a laskavost. Jejich hudbu mám moc ráda, ale chtěla bych v budoucnu zkusit napsat svoje vlastní skladby, protože díky Omarovi a Ondřejovi už vím alespoň trochu, jak na to a cítím se jistější v tom co dělám. Ale i když jste si jistí, že už něco víte nebo umíte, vždycky potřebujete kolem sebe spoustu skvělých lidí jako je například Tomáš (Krejčí), který vás nachytá při mnoha příležitostech jak “s jistotou” po cestě zakopáváte a zachrání vás, abyste si nenabili nos.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Exkluzivní video: Zpěvačka Marleen vydává nový klip Fallin s českým týmem