Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Exkluzivní fotky Tonyho Curtise, Marilyn Monroe, Alfreda Hitchcocka a dalších v nezvyklých rolích

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

1. 10. 2010

Ve věku 85 let nás opustil Tony „Josefina“ Curtis, známý především z Někdo to rád horké s Marilyn Monroe. Podívejte se na fotky s ním, krásnou Marilyn, Alfredem Hitchcockem a dalšími!

Marilyn Monroe byla i bez šminek kočka, Zdroj: cracktwo.com

Herečka s nevysvětlenou smrtí

O Marilyn Monroe se někdy tvrdí, že bez výrazného nalíčení nebyla zrovna nejhezčí… Sami posuďte. Tato slavná herečka s krátkým životem a spoustou nápadníků byla v 50. letech idolem jak mužů, tak žen, které se jí snažily vzhledem co nejvíce podobat. Nikdy se o ní ale nemluvilo jako o zrovna kvalitní herečce.


Marilyn Monroe v objetí prezidenta Kennedyho

Její role většinou zahrnovaly penězchtivou blondýnku, která není zrovna nejchytřejší, zato svou krásou dokáže okouzlit každého. Už názvy snímků jako Páni mají radši blondýnky nebo Jak si vzít milionáře vypovídají o ději a úloze Marilyn. Písní Diamonds Are A Girls Best Friend si zpečetila svou pověst naivní bloncky, která chce především diamanty a něco hodnotnějšího až pak.

Největší slávu si uhnala komedií Někdo to rád horké, vážnou roli stihla až v posledním filmu, ve kterém se vůbec objevila. Spolu s Clarkem Gablem (pro něhož to byla nakonec také poslední chvíle, kdy se objevil před kamerou) si zahrála v romantickém dramatu Mustangové. Začalo se jí ale rozpadat manželství a trpěla vážnými depresemi…

Během její největší slávy bylo v Hollywoodu celkem běžné brát drogy a i ona na ně nakonec doplatila. Kvůli práškům, které brala, šla její kariéra rychle dolů. Nakonec ji našli mrtvou ležet na posteli – bez oblečení, s telefonem v ruce… Doteď se spekuluje, zda byla na vině mafie, spojení s prezidentem Kennedym nebo spáchala sebevraždu.

Dva kamarádi jak před kamerou, tak ve skutečnosti


Tony Curtis a Jack Lemmon ve Francii (očividně)

Ne každému něco říkají jména Tony Curtis a Jack Lemmon. Vzpomeňte si na právě Marilynino Někdo to rád horké. Jo, jsou to ti dva tajtrlíci, co se převlékají za muzikantky v sukních. Curtis – Lemmon v roce 1959 stvořili snad první komediální dvojici v historii kinematografie, která se výrazněji zapsala do paměti diváků i o půl století později.

Ne vždy ale hráli spolu. Curtis se proslavil ještě před komedií s Marilyn, ve snímku Útěk v řetězech. Zde spolu se Sidneym Poitierem narazil na černošské téma, které bylo tehdy v 50. letech ještě tabu. Lemmon stejně jako jeho přítel už bohužel není naživu. Stihl ale vytvořit ještě jednu důležitou dvojici v dějinách komedií Hollywoodu – určitě si ho pamatujete jako toho nevrlého staříka z Dej si pohov, kámoši, kde si zahrál s Walterem Matthauem. I s ním byl velký kamarád nejen na stříbrném plátně.


Alfred Hitchcock se svými dětmi na saních

Holohlavý režisér bez Oscara

Alfred Hitchcock byl bezesporu jedním z nejlepších režisérů všech dob. Přitom nikdy nedostal Oscara za režii a jedinkrát obdržel zlatou sošku za Nejlepší film (méně známý snímek Mrtvá a živá). Svými horory Ptáci nebo Psycho se vepsal do historie a doteď ho různí tvůrci kopírují.

Ta s tím divným nosem

Barbře Streisand kdysi radili, ať podstoupí plastiku nosu. Odmítla a vybudovala si ze svého záporu přednost. Její obličej je tak zapamatovatelný a stala se z ní známá americká herečka. Proslavila se rolí v muzikálu Funny Girl, za níž hned dostala svého prvního Oscara. Druhý následoval za píseň ke Zrodila se hvězda.


Barbra Streisand s účesem á la Audrey Hepburn

Hraní totiž není jediná věc, co Barbře jde. V USA je jednou z nejprodávanějších zpěvaček (prodala více než 70 milionů nosičů). Nedávno se výrazněji projevila v komedii Jeho fotr, to je lotr!, jinak se poslední dobou ve filmech už moc neobjevuje. V podstatě ani nepotřebuje, peněz má mnoho a slávy taky – dělali si z ní srandu i v seriálu South Park (takže se vlastně objevila po boku Mohammeda, a to je co říct).

V galerii najdete další fotografie těchto známých herců (a jednoho režiséra, i když Hitchcock s oblibou hrál ve svých filmech malá camea). Většina fotek je s krásnou Marilyn, která má styl i bez bílých šatů a rudé rtěnky. Ať už podává ruku královně Alžbětě II. nebo sedí v pruhovaných plavkách s maminkou na pláži.

[album:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Exkluzivní fotky Tonyho Curtise, Marilyn Monroe, Alfreda Hitchcocka a dalších v nezvyklých rolích