×
TOPZINE.cz

Existuje jen jeden jediný Man in Black – Johnny Cash!

johnny-cash-1Než pana Cashe zavrhnete s tím, že folk a country vám vůbec nic neříkají, dejte mu šanci. Nejenže tenhle člověk za svůj život ušel pořádný kus cesty a mohl by být v mnoha ohledech příkladem pro nás všechny (a v tom zbytku ohledů zase raději ne…), ale také výrazně ovlivnil hudební scénu a zanechal po sobě hotové skvosty.

Johnny Cash, Zdroj: intro.de
Johnny Cash, Zdroj: intro.de

Johnny R. Cash. Výtržník, vyvrhel, narkoman. Ale také zbožný člověk, milující manžel a otec, a jeden z nejlepších hudebníků, kteří kdy chodili po téhle zemi. To je on. Man in Black.

Kdo má zájem přečíst si o Johnnyho dětství, smrti jeho bratra, rozvodu s první ženou, randění s tou druhou a jak to vlastně bylo s drogama, není nic jednoduššího, než si tuhle historii najít na Wikipedii.

Já vám zde předkládám pár mistrových  kousků jako malou ochutnávku před večeří. A k těmto předkrmům neodmyslitelně patří i duet s Bobem Dylanem.

Že se stal Cash světoznámým není žádný div. Nejen, že totiž věděl hudebně jak na to, ale uměl si i vybrat  publikum, u kterého bude mít stoprocentně úspěch. A tak se jeho tradiční pozdrav dostal i do vězení.

„Hello, I’m Johnny Cash…“

A stejně jako San Quentin, ani na Cocaine Blues se nedá zapomenout. To mi určitě  potvrdí především ti, kteří si zamilovali soundtrack k filmu Walk the line. Joaquin Phoenix sice není Johnny Cash, ale své role se zhostil brilantně, ale o tom až někdy příště. Tady máte originál…

Pokud hledáte dokonalý příklad lásky, nejsou to Romeo a Julie. Kdepak. Jsou jimi June Carter a Johnny Cash. Skuteční lidé ve skutečném světě. A i když jejich původní verze Jackson není tak úderná jako cover z filmu, určitě poznáte, že ti dva si svou kariéru užívají.

Hurt. Předělávka od Nine Inch Nails. Nenutno komentovat. Udělejte si obrázek sami.

God’s Gonna Cut You Down. Poslední neméně chmurně působící kousek. Ale bez něj by to prostě nebylo ono. Každý příběh musí mít svůj konec…4 Komentáře Existuje jen jeden jediný Man in Black – Johnny Cash!

  1. Zvedl náladu, ale krásně sme si poplakali, že :) Tenhle efekt na mě má poslední koncert Elvise, u toho slzím na youtube naprosto pravidelně.

  2. Johnny je pro me jeste vetsi buh nez Elvis (a to je co rict). Takze dik za clanek, zvedl naladu :)
    (mimochodem – Hurt je presne ta pisnicka, ktera dokaze rozbrecet snad kazdyho…)

  3. Ahoj, nemáš vůbec zač! Johnny je jednoznačně srdcová záležitost :o)

  4. Ahoj Evi, výborná volba, byť abych pravdu řekl (napsal), jsem nic takového nečekal… Děkuju Ti!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..