Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Ex – Rolling Stone Bill Wyman je zklamaný. S kolegy si moc nezahrál

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

25. 2. 2013

FOTO: Rolling StonesThe Rolling Stones loni slavili padesáté výročí založení a na jubilejní londýnský koncert si přizvali i bývalého kolegu, baskytaristu Billa Wymana. Ten se nyní nechal slyšet, že je za pozvání rád, ale čekal od show trochu víc.

FOTO: Rolling Stones

Rolling Stones Zdroj: myspace.com

„Myslel jsem, že mě zapojí více,“ přiznal Wyman v rozhovoru pro The Times. „Když upřesnili, že se jedná jen o dva songy, byl jsem trochu zklamaný.“ Basák se tak k bývalým spoluhráčům na pódiu připojil jen na chvíli, odehrál s nimi hity Honky Tonk Women a It’s Only Rock ‚N Roll (But I Like It).

„Neměli jsme ani moc času k nazkoušení těch písniček, přehráli jsme je jednou a pak byla jedna zvuková zkouška. Takže jsem hrál víceméně z voleje, ale bylo to bezva,“ komentoval Wyman loňskou rockovou událost. Nicméně se ke kapele nepřidal na amerických vystoupeních, kvůli dvěma songům podle něj nemělo cenu trmácet se až do Spojených států.

Baskytara, vykopávky a bufet

Bill Wyman působil v Rolling Stones mezi lety 1962 až 1993. Je to pozoruhodně všestranný člověk. V současnosti vede kapelu Bill Wyman´s Rhythm Kings, kromě toho produkuje další hudbu, ale také filmy. Zajímá se i o historii a archeologii, vynalezl dokonce speciální detektor kovů, jenž má patentovaný. K dovršení všeho provozoval restaurace s rychlým občerstvením a rock´n´rollovou atmosférou, nazvané stylově Sticky Fingers Café.

Rolling Stones ani s padesátým výročím nevyměnili světla ramp za bačkory a luštění křížovek. Letos budou jednat o vystoupení na britském festivalu Glastonbury. Paradoxně by se jednalo o jejich premiéru na této významné hudební události. Nadšeným podporovatelem tohoto nápadu je kytarista kapely Ronnie Wood. Prý se chystá své kolegy k účasti velmi neodbytně přemlouvat. Uvidíme tedy, zda nezničitelní sedmdesátníci budou triumfovat i na letním festivalu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ex – Rolling Stone Bill Wyman je zklamaný. S kolegy si moc nezahrál