Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Ewa Farna chce spojit Lady Gaga a Linkin Park

Martin Peška

Martin Peška

18. 5. 2009

Ewa Farna, jedna z nejznámějších puberťaček u nás, připravuje novou desku. Zpěvačka si v exkluzivním rozhovoru povídala s Martinem Peškou a pro čtenáře Topzine.cz prozradila nejen to, že se na novém počinu snaží spojit styl Lady Gaga s Linkin Park, ale i mnoho dalších novinek o chystané desce.

Ewa Farna, Foto: Ondřej Straka

Ewa Farna, Foto: Ondřej Straka

Jaký je tvůj přístup k internetu? Kolik času na něm trávíš?

Na internetu jsem prakticky pořád.  Když se jeden, maximálně dva dny, nekouknu na internet, jsem nervózní.  Snažím se však zkouknout mé oblíbené stránky a jdu pryč, nehraju tam hry a nesedím celý den.

Máš vůbec při své koncertní vytíženosti na studium?

Ano, je to v pořádku. Zatím stíhám, i když je to někdy fakt celkem masakr. (smích)

Možná to bude znít fakt divně, ale škola mě baví!

Vymlouvala ses někdy z nepřipravenosti ve škole na časovou zaneprázdněnost kvůli zpívání?

Mám individuální plán, takže je to samozřejmé. Taťka posílá naší třídní učitelce plán dopředu na celý měsíc a tak ví, kdy budu chybět, kdy nebudu mít čas na připravení, apod. Je to fajn. Ale žádné výmluvy typu: Já jsem se nemohla připravit, včera jsem měla koncert, tím pádem nefungují. (smích)

Na loňském O2 Sázavafestu, na kterém hrála i spousta kapel z žánrů ska apod., jsi měla před pódiem tisíce lidí. Bylo to pro tebe překvapující, že i příznivci spíše alternativnějších kapel přišli i na tvůj koncert?

Bylo to velké překvapení a strašně milé! Na loňský O2 Sázavafest vzpomínám jako na jeden z nejpovedenějších a nejlepších koncertů za celý rok, beze srandy.

Letos v létě máš točit novou desku ve studiu v Praze, kde máš po tu dobu bydlet. Jak se to odrazí v tvé koncertní aktivitě? Máš do budoucna v plánu směřovat spíše k elektronickému stylu?

Rozhodla jsem se, že o prázdninách budu cirka měsíc v Praze. Chci vidět, jak se pracuje, vzdělávat se hudebně, prostě být u tvorby, na místě činů. (smích)

Moc se na to těším, deska bude super. Už ted máme nějaké songy a tváří se to jinak, dospěleji, zajímavěji. Jako byste spojili electropop s hard rockem, jako byste spojili Lady Gaga s Linkin Park… teda doufám.  Pak můžete ohodnotit sami. (smích)

Desku prý plánuješ vydat ještě letos…

Určitě. Na desku pak naváže koncertní turné, které mi připravuje agentura na podzim tentokrát u nás, na Slovensku a v Polsku.

Zpíváš česky i polsky. Neuvažovala jsi také o přepsání nějaké písničky do angličtiny?

Uvažujeme a troufám si říct, že na nové desce najdete nějakou tu píseň i anglicky.

Budou mezi plánovanými dvanácti písničkami i nějaké přímo tebou složené? Nebo bude opět přispívat hlavně tvá kapela a Lešek Wronka?

Konečně jsem si zprovoznila program Logic Pro na mém MACu a pořídila jsem si také midikontroler a jiné potřebné věcičky. Tak se budu snažit, uvidíme, jak mi to půjde a jestli to nebude blbý. Každopádně pan Wronka i kluci píší výborně, já jsem s tou tvorbou strašně spokojená ne-li nadšená. (smích)

Ať už bude psát hudbu kdokoli, slibuju trochu změnu a překvapení.

Nedávno jsi v jednom rozhovoru prozradila, že budeš muset opět nosit rovnátka. Skutečně?

Neprozradila, byl to asi další z výmyslů nějakého novináře, nebo špatné pochopení. Rovnátka jsem sundala předčasně, to ano, ale o „ zpátečce“ nic nevím a doufám, že ani vědět nebudu.(smích)

Zuby se mi asi zas trochu rozjíždějí, ale to je normální. Nosím rovnátka na noc, nasazovací. Rovnátka napevno jsou už minulostí, i když na ně nevzpomínám zas tak nejhůř.

Vadila ti rovnátka?

Jasně, že předtím to občas bolelo, nemohla jsem jíst jablka, protože ta zůstávala všude. Ale obecně na to vzpomínám hezky. Byly to moje začátky, tak trochu image. (smích)

Nestyděla jsem se za ně a doporučuju všem, kteří mají zuby jako hvězdičky, žluté a daleko od sebe. (smích)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ewa Farna chce spojit Lady Gaga a Linkin Park