Evropský program Mládež v akci: Vycestujte zdarma do zahraničí

Mládež v akci je iniciativou Evropské unie, která podporuje mimoškolní vzdělávání mladých lidí napříč celým světem. V rámci něho se můžete podívat na rok do zahraničí – a to zdarma.

FOTO: Evropský program Mládež v akci
Mládež v akci nabízí mnoho zajímavých možností pro mladé lidi. Zdroj: sxc.hu

Program dlouhodobě finančně podporuje volnočasové aktivity mladých lidí. V loňském roce bylo jen v rámci Evropské dobrovolné služby (EDS) podpořeno vysláním do zahraničí či hoštěním v České republice přes 200 lidí. Projekty mohou mít libovolnou délku: od několika dní až po jeden rok.

Mezi nejatraktivnější projekty patří Evropská dobrovolná služba

Pokud se rozhodnete pro EDS, máte příležitost vycestovat do zahraničí, kde budete pracovat v neziskové organizaci v oblasti například sociální, ekologické, umělecké a dalších.

„Projekty EDS mají tu výhodu, že se jich může zúčastnit opravdu každý mladý člověk ve věku od 18 do 30 let a není vůbec podstatné, zda studuje na vysoké škole, nebo zda dosáhl pouze základního vzdělání,“ uvedl koordinátor EDS Dan Janauer.

Celosvětově podle Janauera neexistuje podobně štědrá aktivita, v rámci které by mladí lidé mohli vycestovat do zahraničí, aniž by je to něco stálo. „Mladí lidé se z projektů EDS často vracejí s cennou životní zkušeností a s lepší výchozí pozicí na trhu práce,“ dodal.

Jak se stát evropským dobrovolníkem?

Na začátku je třeba si vybrat českou organizaci, jež vám pomůže s přípravou na EDS. Seznam akreditovaných organizací najdete na oficiálních stránkách Mládeže v akci. Poté si stejným způsobem vyhledejte zahraniční organizaci, u které chcete službu vykonávat. Typ práce, kterou si zvolíte, záleží jen na vás.

Následně zašlete hostitelské organizaci životopis a motivační dopis. Dohodnete-li se na spolupráci, obě organizace nakonec zašlou žádost o grant národní agentuře.

Účastníci získají Pas mládeže

K žádosti o grant nemusíte mít nutně podporu organizace. Agenturu můžete požádat i jako neformální skupina. Účastníci většiny projektů obdrží certifikát Youthpass (Pas mládeže), kterým budou moci doložit své získané kompetence.

V letošním roce nabízí Mládež v akci až 3,4 milionů eur na realizaci národních a mezinárodních projektů. V průměru agentura ročně podpoří 200 projektů. Pro rok 2013 dokonce počítá s navýšením až na 4 miliony eur.

Využili jste v minulých letech tento program? Jakou s ním máte zkušenost?

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

5 Comments on Evropský program Mládež v akci: Vycestujte zdarma do zahraničí

  1. napsal:Dobry den,mal by som par otazok:1) je mszoont mat clanky u slovenkych blogerov2) aka je priblizna cena jedneho clanku?3) clanky sa vkladaju na web blogera alebo aj niekde inde?4) mozu byt v clankoch aj odkazy na stranky?5) kde sa da zaregistrovat, resp. kde je nenaky odkaz na stranke? Dakujem

  2. you are in point of fact a good webmaster. The wstbiee loading speed is incredible. It kind of feels that you are doing any distinctive trick. In addition, The contents are masterwork. you have done a wonderful activity in this topic!

  3. Do youve a spam issue on this web site; I also am a blogger, and I was wordening your scenario; we now have made some great techniques and we are searching to swap solutions with other people, be sure to shoot me an e-mail if serious. http://pymebqpdppg.com [url=http://cyzcajtrj.com]cyzcajtrj[/url] [link=http://temsbwb.com]temsbwb[/link]

  4. Yes, you are true, they dont work in notalobby sipllengayer launching (the bug is fixed but new version is not released yet), but you can play sipllengayer from multiplayer battleroom just join one of Nitrogen autohost and do things as described in section (setting settings depends on each mission)For Spacebugs mode or simple skirmish game you just add one bot AI (Spacebugs AI or NOE AI for skirmish) and launch the game with writing !start in Nitrogen’s battleroom chat or pressing Start game button in lobby.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*