Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Evergreen Terrace. Stále zelený melodic hardcore

Redakce

Redakce

21. 5. 2010

!Vstupenky!Nekonvenční hard–coreová kapela Evergreen Terrace oslavila před necelým půlrokem desetileté jubileum, pokřtila své v pořadí již sedmé oficiální album a letos se chystá navštívit Českou republiku. Zdá se, že tuzemské publikum může od této partičky z Floridy očekávat opravdu mnoho.

Evergreen Terrace, Zdroj: Myspace

Čtyřčlenná hudební formace s názvem Evergreen Terrace vznikla v roce 1999 v Jacksonvillu na Floridě. Jak již napovídá samotné jméno kapely, muzikanty nespojovala jen láska k hudbě, ale také zalíbení v animovaném seriálu Simpsonovi. Již po několika měsících působení si kapela ve složení Andrew Carey (zpěv), Craig Chaney (kytara, vokály), Joshua James (kytara) a Kyle Mims (bicí) osvojila specifický hudební výraz a natočila první demo EP Broken.

>>> Koupit vstupenky na Rock for People zde <<<

Za velice nezvyklou kombinaci stylů a žánrů, která způsobila, že Evergreen Terrace se nikdy nezařadí mezi metalový střední proud, vděčí kapela různorodému hudebnímu vkusu jednotlivých členů. Velký vliv na formování stylu této formace měla také řada kapel, se kterými Evergreen Terrace v době svých muzikantských začátků hráli. Díky kombinaci metalu, melodic hardcoru či punk–rocku postupem času vykrystalizovala charakteristická hudební mluva, které je přihrádka hard core opravdu těsná.

V roce 2001 vydává kapela první oficiální album s názvem Losing All Hope Is Freedom, následují Burned Alive by Time (2002), Writer’s Block (2004), At Our Worst (2004), Sincerity is an Easy Disguise in This Business (2005), Wolfbiker (2007) a aktuální jubilejní Almost Home z roku 2009.

Je jasné, že posluchači mají v případě Evergreen Terrace co do činění s neotřelou progresivní kapelou, která své hudební kvality prověřuje již více než deset let. Pro skalní příznivce i pro široké metalové publikum je proto více než příznivou zprávou, že letos v červenci budeme mít možnost poslechnout si je naživo na festivalu Rock for People. Lístky na festival můžete koupit už nyní online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Evergreen Terrace. Stále zelený melodic hardcore