Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Evelina Khromchenko: Módní guru z východu

Redakce

Redakce

24. 4. 2010

evelina-khromchenkoJejí jméno v Rusku má velkou váhu, obzvlášť pokud je řeč o módě. I když je často označovaná za ortodoxní feministku, sama toto tvrzení vyvrací. Dává přednost boji za své štěstí s čistě ženskými zbraněmi, jako je důvtip, lehkost a slabost.

Zdroj:spletnik.ru

Zdroj: spletnik.ru

Celým jménem Evelina Leonidovna Khromchenko je žena mnoha talentů. Je jedinou šéfredaktorkou, která zároveň vykonává funkci art directora. Ze všech svých kolegů se snaží udělat hvězdy a najít v nich nové, neočekávané kvality. Prohlašuje, že spolupracovat může pouze s lidmi, které má ráda. To musí být ale šťastná redakce!

Tajemné datum příkladné dcery

Datum svého narození Evelina snažně skrývá. Jen jednou se prořekla, že se narodila v roce, kdy zemřela Gabrielle Chanel, tedy 1971. Jiné zdroje však tvrdí, že to byl rok 1973 nebo 1974. Je až neuvěřitelné, jak v dnešní době dokázala utajit toto datum. Rodným městem je Ufa, které leží nedaleko pohoří Ural. Otec byl ekonom a matka učitelka ruského jazyka a literatury.

Sama o sobě mluví jako o příkladném dítěti, které se již od čtyř let bavilo čtením novin. Odmala se snažila vyhovět ve všem rodičům a dělat vše proto, aby na ni byli hrdí. Po výrazných problémech s očima musela nechat malování a svou vášeň zaměřila na módu.

Zdroj:ladis.academ.org, beautyinfo.com.ua,dni.ru

Zdroj: ladis.academ.org, beautyinfo.com.ua, dni.ru

Strmý start a brzký úspěch nejen v práci

Prvním pracovištěm se pro ni stalo rádio, kde působila v dětské redakci. V osmnácti letech se dostala do televizního pořadu Pohled, následně  její práce začaly publikovat v Cosmopolitanu, Elle a dalších významných tištěných médiích. V pouhých dvaceti pěti letech usedla do křesla šéfredaktora světově proslulého časopisu L’Officiel, kde sedí dodnes.

Evelina je šťastně vdaná za podnikatele Alexandra Shumskeho, se kterým má čtrnáctiletého syna. S manželem založili PR agenturu Artefakt a zorganizovali první Russian Fashion Week. Kromě toho je jedním ze tří moderátorů velmi oblíbené show Módní rozsudek, ve které lidé díky skupině zkušených stylistů mění svoji vizáž.

Zdroj:spletnik.ru

Evelina Khromchenko s rodinou, Zdroj: spletnik.ru

Inspirace pro druhé

Je to právě Evelina, kdo se snaží dokázat lidem, že dbát o svůj zevnějšek je stejně důležité jako se starat o svůj duchovní a intelektuální stav. Snaží se všechny odradit od nevkusných, přeplácaných kousků a vymezit základy dobře sestaveného šatníku. Prosí ženy, aby se přestaly vymlouvat, že móda je nepohodlná a drahá. Podtrhuje, že hlavní je upravenost.

Je velmi zajímavé poslouchat nebo číst rozhovor s ní, protože mluví vždy uvědoměle a k věci. Je opravdu prvotřídním profesionálem a není divu, že její rady následují milovnice módy z celého východu. Pokusme se tedy v sobě probudit ženskost, obléci jarní šatičky a vyrazit do sluncem rozzářených ulic, jak doporučuje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Evelina Khromchenko: Módní guru z východu