Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Eva Herzigová – z Litvínova až na Playboy

Linda Zikmundová

Linda Zikmundová

19. 1. 2010

30526875Její kariéru odstartovala kampaň na podprsenky Wonderbra. Celosvětové statistiky uvádějí, že od okamžiku, kdy byly billboardy s poprsím Evy Herzigové ve zmiňovaném prádle odhaleny, prudce vzrostl počet dopravních nehod. Co ale bylo před tím a potom?

Reklama na podprsenku Wondrebra, Zdroj: dailymail.co.uk

Reklama na podprsenku Wondrebra, Zdroj: dailymail.co.uk

Eva Herzigová, jedna z těch českých topmodelek, kterým se podařilo prorazit v zahraničí a dostat se na titulní stránky světových magazínů, se k modelingu dostala, podobně jako Tereza Maxová, náhodou. Jako šestnáctiletá doprovázela kamarádku na jeden z prvních castingů pořádaných ještě před revolucí v tehdejším Československu francouzskou agenturou. Z Litvínova, kde se narodila, tak vyrazila mladá kráska nikoli studovat ekonomii do Prahy, ale dělat modelku do Paříže.

V devadesátých letech se Evě Herzigové začalo přezdívat Marylin Monroe z Východu nebo Marylin Monroe devadesátých let. Přitažlivý obličej a dokonalé křivky jí v roce 1994 přihrály kontrakt se společností Triumph a z Evy se tak stalo na dlouhá léta synonymum pro podprsenku Wonderbra. Jejím dalším velkým úspěchem byla reklamní kampaň pro Guess, ve které nahradila německou topmodelku Claudii Schiffer.

Během své kariéry nafotila Eva Herzigová řadu titulních stran pro nejvýznamnější módní časopisy světa: Vogue, Elle, Marie Claire, Harper’s Bazaar a další. Předváděla pro řadu známých značek a návrhářů, jako jsou např. Christian Dior, Chanel, Versace, Calvin Klein a další. Dvakrát ozdobila také prestižní kalendář Pirelli. Její fotografie se objevily i v časopise Sports Illustrated a nahá pózovala pro časopis Playboy. Mezi její další úspěchy patří  například katalog prádla Victoria’s Secret. V roce 2006 se zúčastnila slavnostního zahájení zimní olympiády, ve kterém ztvárnila roli Venuše.

Zdroj: photogallery.indiatimes.com

Zdroj: photogallery.indiatimes.com

Eva několikrát prošla výraznou změnou image. Z plavovlásky se sexy křivkami se stala vyhublá tmavovláska, což vyvolalo spekulace o užívání drog a anorexii, které Herzigová vyvrací dodnes. Přestože se odmala věnovala sportu, košíkové, gymnastice nebo lyžování, říká, že návštěvy fitness center nevyhledává, a tvrdí, že kila se jí prostě nedrží. Jako modelka rozhodně na jídlo nezanevřela. Sbírá kuchařky a miluje francouzskou, japonskou a italskou kuchyni.

V roce 1996 se s velkou slávou provdala za bubeníka kapely Bon Jovi, Tica Torrese. Manželství ale nevydrželo déle než dva roky. Eva vystřídala několik partnerů, ale rodinu založila až s italským podnikatelem Gregorijem Marsiajem. V roce  2007 se jim v Paříži narodil syn George. Stejně jako řada dalších nastávajících maminek nafotila i ona odhalené těhotenské snímky, které se objevily mimo jiné třeba na titulní stránce časopisu Vanity Fair.

Přestože se stále věnuje modelingu, plní si Eva Herzigová i svůj dětský sen stát se herečkou. Její velkou rolí se stala manželka Pabla Picassa, Olga Khokholová ve francouzském filmu Modigliani z roku 2004. Účastní se také pravidelně akcí, které pořádá Nadace Terezy Maxové dětem, a to i přes fakt, že běžné přehlídky už v dnešní době nechodí. V roce 2008 se například stala jednou z hvězd  přehlídky a představení charitativního projektu Teribear.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Eva Herzigová – z Litvínova až na Playboy