Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Eurotrialog Mikulov 2010 odhalil program. Vedle osvědčených dostanou šanci nové objevy

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

6. 4. 2010

sto_zvirat!Vstupenky!Program hudebního svátku v Mikulově, Musicfestu Eurotrialog Mikulov, tradičně obohatí hudební těleso, které jen tak někde neuvidíte. V originálním složení i se zakládajícím členem Jindrou Dolanským se exkluzivně předvede kapela Už jsme doma. Kromě tohoto a dalších překvapení vystoupí kapely Sto zvířat, Plastic People, Traband či Fast Food Orchestra.

Do Mikulova na Eurotrialog přijede třeba Sto zvířat, Zdroj: Oficiální stránky kapely

Do Mikulova na Eurotrialog přijede třeba Sto zvířat, Zdroj: archív kapely

Domácí festival s více než desetiletou tradicí se v Mikulově bude konat ve dnech 13. až 15. srpna. Ani letos na něm nebudou chybět takové vychytávky jako doprovodné koncerty na terase Ditrichštejnské hrobky, které se ponesou nad střechami mikulovského náměstí, a velkým hitem bude i letos divadelní představení v obřím sudu na zámku. Prvotním zájmem je však hudba a té rozhodně nebude málo.

>>> Koupit vstupenky od 125 korun zde <<<

Letošními specialitami bude kapela Už jsme doma se saxofonistou Dolanským, jehož prvotní vymezení směru skupiny jí vydrželo i do dob, kdy už v ní on sám nepůsobí. Na speciální scéně se také představí kmenové skupiny vydavatelství Indies MG, mezi nimi třeba Jiří Dědeček a kapela Úterý, Helemese, Poslední výstřel a All Star Refjúdži Band.

Divadlo v sudu, poezie ve stanu

Osvědčenými hosty festivalu letos budou skupiny Traband, Plastic People, Fast Food Orchestra, Sto zvířat, Načeva a další. A kdybyste už decibelů měli dost, doprovodný program rovněž nepřišel zkrátka. V plánu jsou divadelní představení, promítání filmů a za pozornost bude stát i experimentální poezie Slam Poetry v čajovém stanu.

Kvalitní hudba, příležitost pro začínající kapely, příjemné zázemí a spokojenost všech příchozích. Přesně to jsou cíle, které chtějí pořadatelé každoročně splnit na jedničku, a pokaždé se jim to daří. Dvoudenní pernamentky na festival jsou nyní v předprodeji za 430 korun, kupte si je online zde.

Kompletní seznam účinkujících:

Traband, Plastic People of The Universe, Midi Lidi, Chor vážskych muzikantov (SK), Fast Food Orchestra, Wotienke (ČR/NL), All Star Refjúdži Band, Sto zvířat, Pristup (A/YU/CR), Kazety, Eman E.T., Bílý balet – Big Beat Othello, Kuzmich Orchestra, Monika Načeva & Justin Lavash, Indies MG uvádí: Jiří Dědeček a kapela Úterý, Helemese, Poslední výstřel, All Star Refjúdži Band, Už jsme doma & Jindra Dolanský

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Eurotrialog Mikulov 2010 odhalil program. Vedle osvědčených dostanou šanci nové objevy